Безоплатні тести на коронавірус: уряд профінансує приватні клініки на 100 млн грн

Під час чергового засідання Кабміну уряд ухвалив рішення дозволити громадянам робити безоплатні ПЛР-тести в приватних лікарнях. Кошти на проведення таких тестувань приватні клініки отримають із держбюджету.

Крім того, лабораторні центри, які підпорядковані Міністерству охорони здоров'я, отримають 100 млн грн додаткового фінансування на проведення тестів на коронавірус.

Таке рішення може вплинути на збільшення кількості досліджень і полегшити роботу держлабораторій. Однак у приватних лікарнях тест коштує у 2-2,5 рази більше, ніж у державних.

Telegram Logo

Контекст. МОЗ у вересні затвердило новий протокол лікування коронавірусу. Згідно з ним, якщо в людини немає жодного симптому COVID-19 після 14-денної самоізоляції, вона не має проходити ПЛР-тестування.

Крім того, не мають робити ПЛР-тести й пацієнти, які йдуть на планову госпіталізацію. ПЛР-тестування має проводитися виключно людям, які мають симптоми коронавірусної хвороби і звернулися до сімейного лікаря. За рішенням лікаря до пацієнта буде направлено мобільну бригаду для проведення дослідження методом ПЛР.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини