Як побудувати бізнес. 15 порад засновника Alibaba Group Джека Ма

Персона

Фото: Київський міжнародний економічний форум

Фото: Київський міжнародний економічний форум

Засновник Alibaba Group Джек Ма виступив на Київському міжнародному економічному форумі та поділився секретами свого успіху. The Page все ретельно законспектувало.

 • Найголовніше в бізнесі – турбота про людей. Думайте про співробітників, догождайте клієнтам, робіть суспільство щасливим.
 • Хороша компанія не обов'язково велика. Чим більше компанія, тим більше турбот і проблем. І ще: насолоджуйтесь життям, поки ви маленькі. Я думав, що коли стану серйозним босом, то нічого не буду робити. Куди там – я працюю ще більше!
 • Якщо у вас маленький бізнес, то думайте, перш за все, про те, як розвиватися. Не дивіться на великий бізнес. У світі є можливості для кожного.
 • Не шукайте кращих деінде. Кращі люди – це ті, хто працює у вашій компанії. Вони вже з вами – навчайте їх, вирощуйте професіоналів, підвищуйте по службі. І довіряйте своїм співробітникам.
 • Не бійтеся помилятися, тому що помилки – це запорука успіху. Чим більше працюєш, тим більше робиш помилок. У моїй практиці їх було дуже багато.
 • Якщо ви хочете лише перемагати, то ви – професійний кілер. Потрібно не перемагати, а працювати.
 • Я ніколи не нарікаю, а долаю труднощі. Завжди більше можливостей як раз там, де люди скаржаться. Коли я починав, не було ні нинішніх технологій, ні логістики. Але якщо б тоді це все було, то для мене не було б шансу.
 • Хочеш бути успішним – багато працюй. Я працюю навіть тоді, коли перебуваю в душі або в туалеті: постійно думаю про справи. Але тут є один секрет: свою роботу потрібно любити. Якщо ви не любите те, чим займаєтеся, то будете втомлюватися, навіть працюючи всього лише дві години на день.
 • Не варто боятися штучного інтелекту. Люди завжди боялися чогось нового: колись електрики й автомобілів боялися. Штучний інтелект – це чудова річ. Мій дід працював по 18 годин на день, наше покоління працює по вісім годин. І це завдяки машинам. Звісно, не потрібно боятися того, що роботи замінять людей: на відміну від нас, у них немає і ніколи не буде серця.
 • У майбутньому машини будуть ще більш розумними. Тому дітей потрібно вчити, насамперед, креативності. Нехай малюють, займаються музикою та спортом, а також вчаться працювати в команді. Машини всього цього не вміють.
 • Я не люблю MBA. Там вчать на історіях успіху. У реальному житті все навпаки. Вчіться на помилках – саме так можна стати успішним.
 • Є розумні бізнесмени, а є – мудрі. Перші знають, чого хочуть. Другі знають, чого не хочуть. Будьте мудрими.
 • Не думайте про те, як заробити. З тими, хто думає лише про гроші, ніхто не хоче спілкуватися. У таких людей навіть погляд відштовхуючий. Думайте про те, як допомогти людям. Тоді навіть ваші очі зміняться, стануть добрішими. До вас потягнуться люди, і ви обов'язково досягнете успіху.
 • Будьте готові до змін. У майбутньому зміниться торгова система та логістика. Традиційному бізнесу теж доведеться переформатовуватися. Наприклад, банки повинні будуть перефокусироваться з великого бізнесу на дрібний, інакше вони зникнуть.
 • ДНК успіху: цікавтеся майбутнім, ніколи не здавайтеся та вірте людям.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Краса в пандемію. Нові тенденції в beauty-індустрії Особиста думка

Краса в пандемію. Нові тенденції в beauty-індустрії

Ганна Пасічник
Ганна Пасічник
beauty-дослідник
Як не боятися старості. Нові правила антиейджингу Особиста думка

Як не боятися старості. Нові правила антиейджингу

Тетяна Святенко
Тетяна Святенко
професор, доктор медичних наук, експерт МОЗ зі спеціальності «Дерматологія»
Які книжки купують успішні бізнесмени Стиль життя

Які книжки купують успішні бізнесмени