Facebook Pixel

На два метри ближче до Бога. Чому нас вчить верхова їзда

Особиста думка

Десять років тому кінь врятував мені життя. Вперше я сіла в сідло у віці 25 років. Я займалася верховою їздою кожні вихідні у лісі під Києвом. Через рік після початку тренувань мене стали відпускати на прогулянки без інструктора. Кінь мчить в галопі зі швидкістю 70 км/год, і впасти на такій швидкості можна назавжди.

Мій кінь — чудовий кінь Білий — зупинився як укопаний, і ніякі умовляння на нього не діяли. Не діяв навіть прутик, який я показувала і який зазвичай гарантовано допомагав розігнати коня в галоп. І тут я побачила, що ремінь, який тримає сідло і стремена, з одного боку розстебнутий. Якщо б ми рушили з місця, це могло б закінчитися летальним результатом. Мудрий Білий врятував мене.

Я не професіонал у верховій їзді і багато в чому ставлюся до питання романтично. Мій невеликий досвід – п'ять років щотижневих прогулянок верхи та заняття «диким» конкуром, коли ми стрибали через стовбури повалених грозою дерев.

Мої друзі, які також займаються верховою їздою, кажуть, що цей найдавніший, але непростий спорт допомагає групуватися, цілюще діє на нервову систему і психіку, збільшує радість від життя. Пригостиш конячку морквиною, пролетиш кілька кілометрів лісом верхи, а особливо під дощем або снігом — і в житті додасться світла і доброти.

Мої коні — ті, на яких я постійно їздила, завжди віталися зі мною. Тільки заходиш на стайню, він тебе ще не бачить, а вже подає голос, радіє, що ти приїхала. Найкраще — раніше, коли в лісі багато ранкової свіжості, це найсолодший час для коней, коли вони задиристі і пустотливі. І у кожного — свій характер, з кожним потрібно встановлювати контакт по-новому, знайомитися, налаштовуватися один на одного. А коли налаштуєтеся – тоді вже ви разом — міцна команда.

Вважається, що кінь ніколи не наступить на людину, і, хоча трапляється всяке, мій досвід спілкування з кіньми показує, що в цих великих благородних тваринах закладене шанобливе ставлення до людини.

Один із коней, на яких я їздила, загинув, рятуючи життя дитині. Його звали Чорний. Це трапилося в Пущі Водиці: швидкий і граційний Чорний вискочив на дорогу, коли назустріч мчало таксі. Таксі наїхало на коня і перебило ногу. А далі по дорозі сиділа маленька дитина — і Чорний закрив її собою. Зламана нога для коня означає усипляння, бо доглядати за хворою твариною будуть тільки на дуже рідкісних стайнях.

Засновник альтернативної школи SchoolinG Сергій Панченко каже, що верхова їзда — це елемент культури, тому що кінь підняв людину над землею і допоміг стати благородним. Уроки верхової їзди і грумінгу (догляду за кіньми) в SchoolinG обов'язкові у молодшій і середній школі. Як вважає фундатор школи, це допомагає у формуванні гармонійної особистості. Люди з особливо трепетним ставленням до коней, сідаючи в сідло, вірять, що стають на два метри ближчими до Бога.

Сьогодні навколо Києва є безліч локацій для верхової їзди, з розкішними критими манежами і регулярними змаганнями. Є декілька локацій у самому Києві. І дуже хочеться, щоб люди, які приїжджають навіть на разову прогулянку, ставилися до коней з повагою. Наприклад, на заняттях спочатку всім показують, як правильно сидіти в сідлі і, так би мовити, «полегшувати» — на їзді кроком регулярно підніматися в сідлі. Якщо Ви цього не робите, після години прогулянки у конячки під сідлом буде закривавлена спина. Коні для любителів прогулянок майже всі з розбитими спинами і величезними мозолями. Ми часом забуваємо, що розвага вимагає шанобливого ставлення до предмета розваги. І особливо, якщо розважає вас давня породиста тварина, яка здатна і життя врятувати, і підняти над буднями.

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні Життя

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу Життя

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі Життя

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі