Facebook Pixel

Як не боятися старості. Нові правила антиейджингу

Особиста думка

Страх перед старістю входить до топ найбільших страхів людства, мотивуючи аnti-age індустрію на пошук нових способів перехитрити час. Які тренди в антиейджингу будуть актуальними найближчим часом, яке ставленя до віку виходить на перший план – спробуємо спрогнозувати.

Slow-age замість anti-age

Якщо загалом, концептуально: негативна оцінка вікових змін уже не в моді. У деяких західних країнах на законодавчому рівні обговорюється заборона використання терміна anti-age. Замість нього пропонується pro-age або slow-age підходи, що проповідують свідоме ставлення до вікових змін, підтримку здоров'я, уповільнення зовнішніх проявів віку. На перший план виходять превентивні методи, спрямовані на регенерацію шкіри на клітинному рівні, активацію її власного потенціалу, наприклад, стимуляцію фібробластів для синтезу колагену та еластинових волокон. Зазначу, що одночасно відбувається поділ індустрії на два умовні, важкосумісні рухи: за «порятунок від зовнішніх ознак віку» і за «підтримку здоров'я та функціональності шкіри». На мій погляд, майбутнє за всім, що дозволяє максимально зберігати здоров'я.

Безпека +

У тренді – безпечні методики, які не потребують тривалого відновлення. У антитренді – будь-які агресивні процедури, включаючи мануальні чищення, що пошкоджують шкіру, перманентні наповнювачі та барвники, акрилові та гелеві покриття нігтьових пластин. У концепцію неагресивного антиейджингу вписується і рання профілактика вікових змін, наприклад, за допомогою ботулінотерапії й фотопротекції, омолодження з використанням аутологічних матеріалів і нанокосметики.

Нові склади

В антивікових препаратах з'явився новий компонент – синтетичний складний ефір естрогену. Це справжній прорив у технологіях синтезу штучних гормонів. Головна цінність компонента в тому, що він не чинить системної дії на організм, але настільки ж ефективний, як і натуральні естрогени. Адже не всім і не завжди можна мати справу з цими «молодильними» гормонами: наприклад, за наявності онкоризикіів про них не може бути й мови, тоді як із синтетичним ефіром естрогену проблема безпечного омолодження вирішена. Загалом розвиватимуться склади препаратів з індивідуально підібраними комбінаціями прогестерону, мелатоніну, естрогену, інших гормональних і пептидних елементів.

Епоха лазерів

Розширення можливостей лазерів – одна з найяскравіших світових тенденцій. Якщо спочатку лазерні технології розроблялися переважно для косметологічних цілей, то сьогодні їх місія набагато ширше — від усунення гіперпігментації, рубців, розтяжок шкіри до омолодження з ефектом пластичної операції та лікування хвороб. Нові лазери з функцією селективного термолізу успішно лікують акне, зменшуючи сальну залозу і вироблення шкірного сала. Проблему оніхомікозів (грибкових захворювань) тепер вирішує неодимовий і СО2 лазери, дозволяючи уникнути токсичної лікарської терапії з масою побічних ефектів.

Доктор-андроїд і сексуальна історія

Уже сьогодні штучний інтелект активно задіяний у 3D-програмах прогнозу вікових змін та розробці комплексів косметологічної корекції. Спеціальні програми аналізують зовнішні дані клієнта у різних проєкціях, деталізують, як і коли змінюватимуться риси його обличчя, і видають програму попередження старіння. Поки подібні консультації для нас, швидше, екзотика, ніж реальність, але в майбутньому, думаю, вони стануть такими ж звичними, як ультразвукове дослідження або вимірювання тиску.

Усе йде до того, що незабаром у медичних картах наших пацієнтів з'явиться графа «Сексуальна історія», а напроти графи «Стать» буде не два, а три варіанти відповіді. В США і деяких європейських країнах така практика вже реальність. Віднедавна трансгендерні пацієнти в Америці вважаються окремою групою з особливостями ведення у лікарів. Наприклад, дерматологи враховують, що всі ці люди активніше за інших відвідують солярій, отже, у них частіше зустрічається рак шкіри. Деталей у лікуванні таких пацієнтів додає замісна гормональна терапія, яку часто проходять транссексуали.

Ейджизм мінус

Сучасний підхід – це прагнення до зменшення страху перед старінням, відмова від ейджизму, сприйняття себе як унікальної особистості, незалежно від цифр у паспорті. Однозначно погано ставлюся до будь-якої трудової дискримінації. З однаковим задоволенням беру на роботу і дуже молодих співробітників, і зрілого віку. Правда, перші часом розчаровують, наприклад, зайвою самовпевненістю і зірковістю (ці якості взагалі властиві поколінню Y). Насправді ефективність співробітника залежить тільки від людських і професійних якостей: прагнення до навчання, внутрішньої інтелігентності, таланту слухати, чути і дослухатися, вміння віддавати, а не тільки брати. А вік тут ні до чого.

Вік – це нормально, старіння – це красиво

Головні правила антиейджингу зараз і в майбутньому – це здоровий спосіб життя, усвідомлене харчування — розумне, не побудоване на системі обмежень, щоденна фізична активність і правильний світогляд. Дослідження показують, що у зрілому віці мозок краще відрізняє головне від другорядного, ми отримуємо більше радості від стосунків з близькими, а співробітники 50+ роблять менше помилок, ніж їхні молоді колеги. Звичайно, це не привід надіти рожеві окуляри і не помічати змін у своєму тілі. Головна ідея – не давати цифрам гіпнотизувати себе. Нехай у вас більше не виходить далеко забивати м'яч або бігти на довгі дистанції, але це не привід відмовлятися від улюблених занять — можна просто поставити ворота трохи ближче і перейти на спортивну ходьбу.

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Як побудувати бізнес. 15 порад засновника Alibaba Group Джека Ма Персона

Як побудувати бізнес. 15 порад засновника Alibaba Group Джека Ма

Б'юті-прогноз. Що буде модно 2020-го Особиста думка

Б'юті-прогноз. Що буде модно 2020-го

Краса в пандемію. Нові тенденції в beauty-індустрії Особиста думка

Краса в пандемію. Нові тенденції в beauty-індустрії