Facebook Pixel

Початок музеєфікації Прип'яті. У відселеному місті відновлять кафе, автовокзал і знамениту 16-поверхівку

Міністерство захисту навколишнього середовища і природних ресурсів анонсувало роботи з реновації перших трьох об'єктів у Чорнобильській зоні відчуження (ЧЗВ).

Роботи з відновлення почнуть з кафе «Прип'ять», автовокзалу і 16-поверхової будівлі в відселеному місті, повідомляє пресслужба міністерства.

У 2021 році планується розробка проєкту реновації будівель, а будівельні та ремонтні роботи почнуться в 2022 році.

Реновації підлягають такі об'єкти:

Telegram Logo
  • Кафе «Прип'ять»;
  • Дах 16-поверхового будинку в центрі міста;
  • Квартира Володимира Правика;
  • КПП «Дитятки»;
  • Чорнобиль-хаб;
  • Вертолітний майданчик.

Кафе «Прип'ять» відоме своїми вітражами, які також планується оновити. На даху 16-поверхової будівлі планують обладнати оглядовий майданчик. У цьому будинку розташована квартира лейтенанта Володимира Правика. Бригада під його керуванням першою прибула на ЧАЕС безпосередньо після аварії. У будівлі планують поєднати туристичний і меморіальний комплекси.

У цьому році повинні підготувати проєкт реновації КПП «Дитятки», через який туристи в'їжджають у ЧЗВ. Будівельні роботи заплановані на 2022 рік.

На реновацію об'єктів у ЧЗВ вже виділили 30 млн грн.

Наступного року розглядається початок реноваційних робіт на таких відомих об'єктах, як радіолокаційна станція «Дуга», басейн «Лазурний», готель «Полісся».

Також можуть почати роботи в кінотеатрі «Прометей», палаці культури «Енергетик» і на річковому вокзалі міста. Деякі проєкти в Прип'яті реалізовуватимуть із залученням інвесторів.

Контекст. Міністр культури Олександр Ткаченко заявив 22 квітня 2021 року, що Україна має намір подати заявку в ООН про включення ЧЗВ в Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У червні 2021 року президент Володимир Зеленський оголосив про запуск трирічної програми з розвитку і ревіталізації ЧЗВ.

Коментарі

Всі новини