Голова наглядової ради та президент групи компаній «Прометей» — Рафаель Гороян.
2
Доходи, кількість співробітників, активи
Земельний банк — 10 тис. га. Група компаній надає послуги зі зберігання, доробки та логістики зернових культур і соняшнику.
Це 24 елеватори в Миколаївській, Кіровоградській, Київській, Одеській, Херсонській, Хмельницькій, Запорізькій, Сумській та Дніпропетровській областях.
Загальний обсяг зерносховищ становить понад 1,3 млн тонн. Оборот «Прометея» за підсумками 2019 року — $220 млн.
Частка експорту на українському ринку в урожайні роки — близько 3%, в неврожайні — 1,5-2%. Основні ринки збуту: Туреччина, Ізраїль Саудівська Аравія, Єгипет, країни Азії.
Кількість працівників — понад 1 тис. осіб.
Швейцарська компанія Prometey Swiss SA, в якій Гороян є бенефіціаром, показує річний оборот в $100 млн.
На початку 2020 року компанія отримала безвідсотковий кредит розміром 500 тис. франків на п'ять років під гарантії Федерального уряду Швейцарії.
3
Історія компанії
1998 — рік заснування зерноторгівельної компанії «Прометей».
2001 — куплений перший елеватор в селі Лоцкіно Миколаївській області.
Новий власник відремонтував зерносховища, встановив зерносушильне та очисне устаткування, систему механізації. Поступово обсяг максимального одноразового завантаження сховищ досяг 10 тис. тонн.
2002 — купівля елеватора в Миколаєві.
У квітні 2004 був придбаний Новополтавський елеватор.
У 2014 купили ще два елеватори, в селищі Гребінки Васильківського району Київської області та Вознесенську Миколаївської області.
У 2015 був придбаний елеваторний комплекс в селах Казанка та Володимирівка Миколаївській області. У Кіровограді відкрився ще один торговий офіс.
З латвійським банком Rietumu була підписана угоду про надання торгового фінансування на $2 млн під зовнішньоекономічні контракти терміном на 1 рік.
2016 — купівля 9 елеваторів у Кіровоградській, Хмельницькій та Запорізькій областях.
2017 — у «Прометея» з'явився торговий офіс в Києві та елеватор в Черкаській області.
2018 — при елеваторах відкрилися агромаркети. Там продають азотні, фосфорні, калійні та комплексні добрива.
2019 — компанія поповнилася трьома елеваторами в Дніпропетровській і одним — в Одеській.
У червні 2020 року — «Прометей» закрив операцію з компанією Glencore Agriculture з придбання елеватора в Лебедині (Сумська обл.) загальною потужністю зберігання 53 тис. тонн.
Цього ж року Чорноморський банк торгівлі та розвитку видав групі «Прометей» $10 млн кредиту на сім років.
4
Пов'язані компанії
МХП
агропромислова компанія
«Миронівський хлібопродукт» бізнесмена Юрія Косюка.
«У нас зерно купують такі гіганти, як «Миронівський хлібопродукт», «Нібулон», «Кернел», ADM. До них невеликі фермери не возитимуть безпосередньо. А ми пропонуємо сервіс — перераховуємо гроші за передоплатою, самі приїжджаємо та забираємо зерно», — розповідав журналістам Гороян.
5
Скандали, кримінал
Інформація в процесі перевірки
У жовтні 2014 неподалік від міста Знам'янка Кіровоградської області тітушки камінням закидали автомобіль із кандидатами в нардепи Сергієм Лещенком, Світланою Заліщук та Мустафою Найємом.
«Машина розбита повністю. Напад скоєно поруч з виборчою дільницею, де був виявлений підкуп виборців на користь Олеся Довгого», — написав тоді Лещенко.
досьє
Одним з тих, хто кидав каміння в політиків, був Муса Гасан огли Мусазаде. У постанові суду зазначено, що він є головою служби безпеки групи компаній «Прометей» з Миколаєва.
У 2020 його звільнили від кримінальної відповідальності за статтею «хуліганство». Причина: закінчився термін давності.
Олесь Довгий тоді переміг на виборах в Раду по округу №102. А Андрій Лавров — кандидат, якого підтримували Найєм, Заліщук і Лещенко, до парламенту не пройшов.
З 2016 начальник Центральної податкової інспекції Миколаєва Дмитро Прокоф'єв заявив, що група компаній «Прометей» не платить податки. Ці слова він може повторити і в суді, яким загрожує Рафаель Гороян.
У грудня 2016 прокурор Миколаївщини Тарас Дунас розповів, що одному з директорів групи компаній «Прометей» висунули підозру за статтею «ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів»).
В рамках розслідування «Прометей» вже сплатив до бюджету 1,5 млн грн. А всього — 24 млн грн податків.
В травнем 2017 керівник Госфіскальной служби області заявив, що група компаній «Прометей» недоплатила державі податків на 215 млн грн.
У липні 2017 «Прометей» звинуватив «Нібулон» у несплаті мільйонних боргів. Власник «Нібулона» Олексій Вадатурський заявив, що Гороян намагається шантажувати його компанію.
У вересні 2017 співробітники управління Департаменту захисту економіки Нацполіціі провели обшуки в офісах «Прометея».
Один із співробітників компанії повідомив, що обшук проводився не щодо «Прометея», а з приводу іншої фірми, з якою вони співпрацювали.
У 2018 Антимонопольний комітет оштрафував на 309 тис. грн. ТОВ «РВ-капітал» (входить до групи компаній «Прометей»).
Причина: за концентрацію більше 50% акцій ПАТ «Гребінка-Хлібопродукт» в Київській області без дозволу відомства.
6
Заслуги
У 2014 «Прометей» передав приналежності для навчання та творчості дітей десантників 79-ій Миколаївської окремої аеромобільної бригади.
До цього Гороян закупив для десантників препарати для відновлення після контузії.
У 2017 Прометей встановив власний рекорд з експорту — продав 520 тис. тонн зерна.
В 2019 «Прометей» отримав статус експортера сільськогосподарської продукції в Китай.
У березні 2020 співробітники компанії роздавали на вулиці жителям Миколаєва дезінфектори та листівки з рекомендаціями щодо зменшення ризику зараження.
7
Фото, відео
Дата останнього оновлення:
Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter