Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

В «Енергоатомі» представили плани по впровадженню малих модульних реакторів

Фото: energoatom.com.ua

Фото: energoatom.com.ua

При будівництві нових енергоблоків АЕС в Україні, «Енергоатом» буде уважно розглядати малі модульні реактори (ММР), оскільки потреба в більш гнучких в експлуатації і маневрових потужностях АЕС неухильно зростає.

Про це повідомив в. і. о. президента ДП «НАЕК« Енергоатом »Петро Котин на онлайн-конференції в рамках Євразійського форуму зеленої енергетики і чистих технологій.

При цьому, основний пріоритет буде залишений за реакторами типу PWR (Pressurized Water Reactor — ВВЕР) великої потужності.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Українські фахівці зараз вивчають ММР-технології. Це досить перспективний напрямок:

  • майже нульовий рівень викидів вуглецю;
  • можливість оперативного і серійного будівництва ММР в стислі терміни до трьох років;
  • невисока вартість і швидке повернення інвестицій;
  • висока здатність працювати в маневреному режимі;
  • можливість інтеграції з поновлюваними джерелами енергії.
Підписуйтесь на нас в Google News!

Також керівник «Енергоатому» повідомив. Що компанія недавно отримала пропозицію від американської компанії ARC про співпрацю у впровадженні ММР ARC-100.

Раніше повідомлялося, що в Україні розглядається будівництво ММР SMR-160 від Holtec. «Енергоатом» і Український державний науково-технічний центр (ДНТЦ) вступили в партнерство для просування SMR-160 в Україні.

Також була зустріч між представниками «Енергоатому» і американської компанії NuScale Power, під час якої американська сторона представила свою технологію ММР.

Для впровадження технології ММР в Україні вимагає створення спеціальної нормативної та виробничої бази, урядової програми, а також зусиль українських атомників і профільного регулятора по ліцензуванню.

Також ММР вимагає істотного фінансування, суспільного консенсусу щодо впровадження та висококваліфікованого персоналу на весь цикл експлуатації.

Коментарі

Всі новини