Facebook Pixel

В Україні ввели кримінальну відповідальність за сталкерство в Чорнобильській зоні відчуження

Верховна Рада прийняла за основу урядовий проект закону №4156, згідно з яким посилюється відповідальність за несанкціоноване проникнення в Зону відчуження Чорнобильської АЕС.

Відповідні зміни внесені законопроектом «Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності за порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення» і підтримані в першому читанні 269 народними депутатами.

Документом запропоновано ввести замість адміністративної кримінальну відповідальність за порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення.

Також пропонується визнати кримінальним злочином проникнення в зону відчуження або зону безумовного (обов'язкового) відселення без надання передбаченого законом дозволу, або самовільне поселення в них, або знищення, пошкодження або перенесення знаків радіаційного забруднення або огорожі зазначених зон.

За проникнення в зону відчуження або зону безумовного (обов'язкового) відселення без дозволу встановлюється штраф в розмірі від 1-2,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-42,5 тис. грн) або обмеження волі на строк 1-3 роки.

Такі ж санкції передбачені в разі переміщення за межі зони відчуження чи зони безумовного (обов'язкового) відселення без дозволу продуктів харчування, промислової або іншої продукції, тварин, рослин або будь-яких інших об'єктів.

Також запропоновано встановити кримінальну відповідальність за продаж або придбання вищевказаних об'єктів аж до позбавлення волі на строк до п'яти років.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉