Facebook Pixel

Аваков розпочав політичну війну, яка може розхитати парламент — експерт

Арсен Аваков готовий до нового політичного старту (фото: УНІАН)

Арсен Аваков готовий до нового політичного старту (фото: УНІАН)

Колишній міністр МВС Арсен Аваков прийшов на етер «Україна 24» та розповів багато цікавого: раптово Аваков пішов у наступ особисто проти Володимира Зеленського, санкцій РНБО та запустив розмови про новий старт політичного сезону зі своєю участю.

Який сигнал подав Аваков

Після відставки з посади міністра, на якій він пробув сім років, Аваков не так часто виходив до ЗМІ. Спочатку колишній міністр відпочив в Італії, звідки публікував різні фото. Потім перехворів на коронавірус і ось прийшов до студії. Експерти одразу дійшли висновку, що його поява — це заявка на новий політичний сезон.

На думку політолога Ігоря Чаленка, Аваков чітко окреслив конфігурацію свого політичного буття. Він вважає, що колишній міністр не планує стартувати окремим проєктом, однак Аваков може стати модератором чи координатором якоїсь об’єднаної політичної сили.

Telegram Logo
Quote«Інтерв’ю Авакова можна вважати стартом реально нового політичного сезону, який може бути предтечею певних змін у самій Верховній Раді, і в самій монокоаліції, де бачать, що особисті рейтинги Зеленського падають. Це може спричинити певну низку подій, які призведуть до позачергових парламентських виборів. І це дійсно може відбутися з огляду на те, які сигнали дає Аваков», — розповів Чаленко The Page.

Політолог Володимир Фесенко згодний, що Аваков не планує «сольну кар’єру».

Quote«Аваков поступово, покроково повертається у політичний процес і готовий до пропозицій. Прізвища, які він назвав — це потенційні партнери, яких у нього наразі немає. І самостійно, як лідер, він нічого створювати не буде», — зазначив він.

Аваков публічно виступив проти Зеленського

Під час інтерв’ю Аваков також багато згадував про президента Володимира Зеленського. І якщо раніше він ніколи публічно не критикував главу держави, цього разу він відступив від звичної поведінки.

Арсен Аваков та президент Зеленський (Фото: ЕРА)

Арсен Аваков та президент Зеленський (Фото: ЕРА)

«Коли Аваков йшов з посади, за чутками, була певна домовленість про невідкриття політичного вогню по першій особі, але під час інтерв’ю Аваков чітко покладає відповідальність і фактично називає всю вертикаль на чолі з президентом непрофесіоналами з авторитарними замашками. Отже, Аваков розпочав відкриту політичну боротьбу проти особисто президента Зеленського», — каже Чаленко.

Фесенко називає заяви Аваков офіційним переходом до опозиції.

Quote«Аваков остаточно переходить до опозиції. Раніше він демонстрував лояльність Зеленському і критикував деяких людей в його оточенні, але і то не прямо. Але зараз він змінив позицію», — каже політолог.

Що Аваков робитиме далі

На думку експертів, Аваков або вже збирає нову команду, або тільки «закидує вудочки».

Фесенко не виключає його співпраці з Дмитром Разумковим, який сьогодні оголосив про міжфракційне об'єднання «Розумна політика».

«Теоретично Аваков може об’єднатися з Разумковим, але чи захоче ексспікер співпрацювати з Аваковим — невідомо», — зазначив він.

Політолог Чаленко вважає, що хоча Аваков і перейшов в активну фазу, йому може «дістатися» від Офісу президента. Бо ЗМІ вже почали згадувати всі негативні сторони міністерського життя Авакова за сім років.

А критика рішень РНБО виглядає трохи непослідовно. Бо поки Аваков був на посаді, він підтримував санкції.

Quote«Ймовірно, це якась політична помста Авакова, бо останні пів року до нього набагато менше дослухалися. Це дійсно потужний старт, але не з цими позиціями Аваков розходився з Зеленським і писав заяву про відставку, тому зараз ми будемо бачити початок нової політичної війни» — зазначив Чаленко.

Контекст. Верховна Рада затвердила відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова 15 липня 2021 року.

Коментарі

Всі новини