Facebook Pixel

Дмитра Разумкова понизили до простого депутата

Верховна Рада 7 жовтня проголосувала за звільнення Дмитра Разумкова з посади глави парламенту. За це віддали голоси 284 народні обранці. Здебільшого – колишні колеги з фракції «Слуга народу», втім, доклали руку до цієї справи й опоненти президентської політсили. Поки що він залишається позафракційним.

Голоси за відставку надали такі політичні сили: «Слуга народу» – 215, «Батьківщина» – 20, «Голос» – 6, депутатська група «За майбутнє» – 19, група «Довіра» – 18, а також шестеро позафракційних депутатів.

Дмитро Разумков та Руслан Стефанчук (фото з відкритих джерел)

Дмитро Разумков та Руслан Стефанчук (фото з відкритих джерел)

Для того щоб стати спікером, Разумков мусив вийти з фракції «Слуга народу». Про повернення не йдеться.

Хто вплинув на відставку Разумкова

На так званій зустрічі «Великої фракції» в Трускавці минулого тижня свої підписи під листом про звільнення спікера поставили 160 депутатів зі «Слуги народу». Це були ті, хто відверто орієнтується на президента Володимира Зеленського. Також на відсторонення погодилися депутати з аграрного лобі — депутатської групи «Довіра», що афілійовані з власниками агрохолдингу «Кернел» Андрієм Веревським і головним акціонером МХП Юрієм Косюком. На цю пропозицію пристали й обранці з «проколомойської» групи «За майбутнє».

Сьогодні до них несподівано долучилися деякі депутати з «Батьківщини» та «Голосу».

Наступні голосування, зокрема за призначення нового спікера, покажуть, що цим нардепам пообіцяли за участь у звільненні Разумкова, говорить заступник директора Інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко.

Quote«На Банковій мали щось пообіцяти Юлії Тимошенко, щоб задовольнити її політичні амбіції», — припускає політолог Кирило Сазонов.

За його словами, поява «Батьківщини» є невипадковою, адже «Довіра» запросила за свою участь надто багато, і була ймовірність того, що остання не підтримає відставку.

Проте навряд чи з депутатів, які підтримали сьогоднішнє рішення, утвориться нова коаліція. Це, імовірно, ситуативне рішення, вважає політолог.

Хто піде за Разумковим

Сазонов говорить: голосування показало, що Разумкова відкрито підтримують 10 — 15 осіб із групи його впливу. Є й ті, хто йому симпатизує, але вони відкрито не підуть за ексспікером – бути з ним для них не так вигідно, як асоціюватися з президентом.

Утім, навколо Разумкова все-таки може утворитися впливова група. «У нього нульовий антирейтинг, — зауважує Сазонов. — А ще він може створити союз із колишнім міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, який має неабиякий досвід і фінансові ресурси».

Quote«В ексспікера доволі високий рейтинг — він на другому місці після президента. Це непоганий стартовий майданчик для того, аби попрацювати над політичною кар’єрою. Особливо якщо додати до суспільної довіри кошти на кампанію та команду однодумців», – додає професор політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.
Дмитро Разумков та Руслан Стефанчук (фото з відкритих джерел)

Дмитро Разумков та Руслан Стефанчук (фото з відкритих джерел)

Які в Разумкова шанси на успіх

Але для успіху цього замало, говорить Петренко: «Може спрацювати ефект Гриценка або Тігіпка», коли політик спочатку в усіх на вустах, а потім раптом випадає з порядку денного».

Сам Разумков пообіцяв залишитися в політиці: «Мені подобається моя робота і як народного депутата, і як голови Верховної Ради. Я залишуся й рухатимуся далі».

Подякувати 🎉