Facebook Pixel

Зеленський вирішив позбутися Разумкова: що вийде

Дмитро Разумков (фото: УНІАН)

Дмитро Разумков (фото: УНІАН)

Верховна Рада України 5 жовтня відсторонила спікера Дмитра Разумкова від ведення двох пленарних засідань парламенту. Це перший крок до голосування щодо його відставки з посади.

The Page вирішило опитати своїх читачів щодо відставки спікера.

Як ви вважаєте:

Telegram Logo
До чого призведе відставка Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради
20.5% До зміцнення влади президента
35.9% Збільшить популярність Разумкова
2.6% Додасть рейтингу опонентам Зеленського
10.3% Призведе до політичної кризи
23.1% Поговорять і забудуть
7.7% Хто такий Дмитро Разумков
Проголосувало: 39

Голоси для цього рішення зібрали під час з'їзду депутатів від «Слуги народу» в Трускавці. Туди відвезли народних обранців і приїхав президент Зеленський, щоб пояснити, чому потрібно звільнити Разумкова з посади. Ймовірно, аргументи знайшлися.

Розмови про зміщення спікера з посади точилися ще з літа, а вже на початку осені події почали стрімко розвиватися. Разумков відправив на перевірку до Венеціанської комісії президентський законопроєкт про олігархів, і, ймовірно, саме це запустило процес відставки. Після цього залишилося питанням часу, коли саме парламент звільнить Разумкова.

Після того як спікер був на лікарняному, розпочалося все найцікавіше. Ще вчора на погоджувальній раді «слуги» пішли, не дослухавши Разумкова, а вже сьогодні заборонили спікеру головувати на двох засіданнях. За це рішення в Раді знайшлося 240 голосів із 382, а 95 нардепів виступили проти. Це голосування було останньою репетицією перед 7 жовтня, коли розглядатимуть відставку Разумкова.

Дмитро Разумков поза тим виглядає дуже спокійним, навіть обіцяв не оскаржувати своє відсторонення. Можливо, тому що вже готується до сольної кар’єри або вже зібрав команду для створення фракції в цьому парламенті. Невідомо, хто зі «слуг» піде за Разумковим і продовжить розвал монобільшості президента.

Варто також додати, що Разумкова перед голосуванням видалили з усіх чатів партії «Слуга народу». Як він сам це пояснив — там не люблять критику.

Загалом думки експертів розходяться: дехто вважає, що Зеленський сам собі риє яму й Разумков стане його головним опонентом, інші кажуть, що зміна спікера не вплине на роботу парламенту.

Хай там що, а Разумков чи не остання значуща фігура, з якою Зеленський прийшов до влади лише два роки тому. Та єдиний, хто точно обіцяє залишитися в політиці й псувати нерви команді президента. Тому новий політичний сезон в Україні буде цікавим.

Коментарі

Всі новини