Facebook Pixel

Рада відсторонила Разумкова від ведення засідань та вирішила, коли відкликатиме його з посади

Разумкова відсторонили від ведення пленарних засідань Верховної Ради. Фото: ВР

Разумкова відсторонили від ведення пленарних засідань Верховної Ради. Фото: ВР

Парламент більшістю голосів відсторонив спікера парламенту Дмитра Разумкова від ведення пленарних засідань на два дні. «За» проголосували 240 нардепів із зареєстрованих 382.

Засідання замість чинного глави парламенту веде Руслан Стефанчук. Відсторонити Разумкова запропонували «Слуга народу», «За майбутнє» та «Довіра».

Telegram Logo

Глава «Слуг» Олександр Корнієнко заявив, що фракція ухвалила відповідне рішення з огляду на те, що спікер ВР порушив регламент під час ведення погоджувальної ради напередодні, 4 жовтня. Проте представниця «ЄС» Ірина Геращенко наголосила, що відсторонити главу парламенту можна винятково за порушення, які були вчинені в той самий день, а не, наприклад, днем раніше. Також і віцеспікер Олена Кондратюк вказала на те, що регламентом передбачено відсторонення спікера за порушення на пленарних засіданнях, а не на погоджувальній раді. Народний депутат Олексій Гончаренко вказав, що у ВР не було жодної підстави відстороняти Разумкова: «Для цього потрібне якесь порушення як головуючого, але їх не було сьогодні».

«Ось у пана Стефанчука, на жаль, такі знайшлися. Всупереч регламенту та здоровому глузду він провів засідання після того, як голову Верховної Ради було прибрано в обхід закону. І це вже порушення», — написав Гончаренко на своєму телеграм-каналі.

Окрім того, на сьогоднішньому засіданні нардепи визначились із датою розгляду питання відкликання Разумкова із займаної посади. Рада розглядатиме його на сесії 7 жовтня. На підтримку цього рішення виступило 246 нардепів.

Контекст. Наприкінці вересня стало відомо про те, що депутати фракції «Слуга народу» почали збирати підписи за відкликання Дмитра Разумкова з посади спікера Верховної Ради.

Разумков офіційно запросив депутатів фракції «Слуга народу» на нараду 4 жовтня, де планується обговорити роботу спікера за два роки.

На засіданні фракції партії «Слуга народу» в Трускавці було зібрано достатньо голосів за відставку спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова. Президент Володимир Зеленський сказав, що рішення щодо Разумкова — це рішення фракції, а сам спікер ВР припустився помилки, коли виніс конфлікт у публічну площину.

Коментарі

Всі новини