Facebook Pixel

Причини відставки, РНБО «на хайпі», порівняння Зеленського й Порошенка – головне з інтерв'ю Авакова

Інтерв’ю ексміністра внутрішніх справ Арсена Авакова в програмі «Народ проти» телеканалу «Україна 24» 4 листопада. Фото: Facebook / Арсен Аваков

Інтерв’ю ексміністра внутрішніх справ Арсена Авакова в програмі «Народ проти» телеканалу «Україна 24» 4 листопада. Фото: Facebook / Арсен Аваков

Колишній глава Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков дав інтерв’ю в ефірі телеканалу «Україна 24», у якому розповів, чому вирішив піти у відставку; як працювала Рада нацбезпеки та оборони і якої процедури дотримувалася під час введення санкцій, а також порівняв, як йому працювалося за часів президентства Петра Порошенка та Володимира Зеленського. The Page публікує головне.

Аваков про свою відставку

Ексміністр розповів, що після понад семи років перебування на посаді міністра почав почуватися некомфортно. Він наголосив, що був занадто «сильним і незалежним міністром», умів говорити «ні» та «не хотів брати участі в деяких речах».

«Зеленський (президент Володимир Зеленський – The Page) мене запросив як компетентну людину, яка може робити цю складну справу. Я пропрацював понад два роки, доки не побачив, що, напевно, моя компетентність не може реалізувати себе далі. Це стало причиною відставки. Я не хочу брати участь у деяких речах, з якими не згоден. Я непроста людина в спілкуванні, якщо йдеться про компетентні і професійні речі. Я вмію говорити «ні», а це не всім подобається».

Арсен Аваков

Арсен Аваков

ексміністр внутрішніх справ

Аваков про те, як приймалися санкції РНБО

Колишній міністр розкритикував діяльність РНБО та наголосив на тому, що цей орган «на хайпі» перетворився на апарат для «штампування санкцій». Водночас, за його словами, Рада нацбезпеки та оборони взагалі не може брати на себе функції виконавчої та судової влади.

Telegram Logo

«На кожне засідання РНБО я приходив (я — член РНБО, не маленький і не останній), приходив і чекав, і мені за 5 хвилин до цього видавали папочку. Я відкривав папочку й уважно читав, потім підіймав голову й питав: «А от цю фірму сюди внесено на підставі чого?» Вони відповідають: «Як? Ну, подивіться, там є оперативна довідка». Я казав: «У мене такими довідками повний стіл завалений – половина з них неправда, а половину треба доопрацьовувати. На підставі чого внесено фірму?»

Арсен Аваков

Арсен Аваков

ексміністр внутрішніх справ

Аваков наголосив, що українське законодавство взагалі не передбачає можливості запровадження санкцій проти громадян України, особливо партіями з десятків людей за раз.

Аваков про роботу із Порошенком і Зеленським

Ексміністр зазначив, що коли Порошенко був при владі, то завжди намагався на нього впливати, і «він це постійно робив».

«Значна частина енергії йшла на те, щоб від цього відбиватися, замість того щоб творити. Петро Олексійович (Порошенко — The Page) мав баланс у парламенті та у владі. Тому ми могли з ним розмовляти дуже спокійно. Він міг влаштовувати провокації — постійно займався цим. Ми потім розмовляли, один на одного уважно дивилися — віч-на-віч, у присутності інших людей — і говорили: «Давай із чистого аркуша й заново».

Арсен Аваков

Арсен Аваков

ексміністр внутрішніх справ

Під час роботи із Зеленським ситуація змінилася.

«Коли я починав працювати із Зеленським, він спитав мене: «Як Ви хочете працювати?» Я сказав: «Щоб ми мали комфортні стосунки, щоб я міг творити, реалізовувати стратегії, щось готувати фундаментальне, що дасть ефект через пʼять років, витрачати все на інтриги не можна». Але я побачив, що це все вивітрюється в інтриги».

Арсен Аваков

Арсен Аваков

ексміністр внутрішніх справ

Аваков додав, що за два роки Зеленський змінився, став досвідченішим і почав орієнтуватися в низці речей.

«Але навіть якщо Зеленський буде генієм і набереться ще досвіду, він не зможе (орієнтуватися в усьому – The Page). Тому газу немає, вугілля немає. От $3 млрд від МВФ — купуйте вугілля, газ. Куди вони ці гроші витратили? На «Велике будівництво». Ми зараз замерзнемо взимку. Міністри приходять до кабінету президента, а він каже: «Пропоную те й те», а вони: «Блискуче, це геніально, пане президенте! Браво!» Якби там сидів капосний Аваков, він би сказав: «Ви що, з глузду зʼїхали?» А там уже немає таких, які кажуть: «Ви збожеволіли!»

Арсен Аваков

Арсен Аваков

ексміністр внутрішніх справ

Контекст. Верховна Рада затвердила відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова 15 липня 2021 року.

Коментарі

Всі новини