Facebook Pixel

Що буде з Леросом, який показав Зеленському середній палець

Гео Лерос під час виступу в Раді, де він показав Зеленському середній палець. Фото: УНІАН

Гео Лерос під час виступу в Раді, де він показав Зеленському середній палець. Фото: УНІАН

Під час засідання Верховної Ради колишній депутат партії «Слуга народу» Гео Лерос показав середній палець президенту України Володимиру Зеленському.

Перед цим він виступав із трибуни парламенту, але спікер Ради Руслан Стефанчук вимкнув його мікрофон. Після цього Лерос показав президенту середній палець. Потім виступила нардеп «Слуги народу» Марія Мезенцева: вона звернулася до регламентного комітету, щоб той дав оцінку діям її колеги.

Telegram Logo

Як Лероса можуть покарати за жест на адресу Зеленського

Політолог Віктор Таран вважає, що регламентний комітет Ради, імовірніше за все, заборонить Леросу відвідувати від п’яти засідань і більше. Але він вважає, що цим влада показує тільки свою слабкість.

Quote«Людина, яка спровокувала цю ситуацію, — це Руслан Стефанчук, і він несе політичну відповідальність за те, що сталося. У Лероса, як у опозиційного депутата, який заявляє про корупцію у владі, залишився тільки один інструмент публічного захисту репутації — це публічна позиція», — зазначив експерт у коментарі The Page.

За словами політолога, під час виступу Лероса потрібно було дати йому сказати все, що він хотів у межах 3 хвилин регламенту, і жодного скандалу не було б.

«Але Стефанчук вирішив вислужитися перед Зеленським і перервати виступ. Якщо Коля Тищенко бігав то трибуни та фізично відштовхував Лероса, то Стефанчук просто вимкнув мікрофон», — додав Таран.

Більш серйозно розглядає ситуацію політолог Богдан Петренко. На його думку, тепер Лероса потрібно охороняти, бо він може стати мішенню політичних провокацій:

Quote«Сьогодні Лерос — зручна жертва для політичної дестабілізації. Влада має докласти суттєвих зусиль, щоб забезпечити охорону Гео Леросу. Якщо з ним щось трапиться, зрозуміло, які звинувачення прозвучать щодо Зеленського».

Щодо покарання за середній палець Петренко також вважає, що можливе відсторонення від засідань або навіть штраф. Але це тільки формальне покарання.

Quote«Сьогодні Лерос зробив ще один крок до того, щоб стати особистим ворогом Володимира Зеленського. Він наблизився до ув’язнення за якимись корупційними звинуваченнями. Особистих випадів український президент не пробачає. Тому намагання публічно принизити президента можуть закінчитися для Лероса реальним тюремним терміном», — уточнив політолог The Page.

Хто ще показував «факи» у Верховній Раді

Лерос не став першим народним обранцем, який висловив думку за допомогою жестів. Щонайменше п’ять осіб показували середні пальці в головному законотворчому органі країни. Ось вони:

Олег Царьов, Надія Савченко, Сергій Пашинський, Валерія Єгорова та Євген Шевченко. Фото з відкритих джерел та «Букв»

Олег Царьов, Надія Савченко, Сергій Пашинський, Валерія Єгорова та Євген Шевченко. Фото з відкритих джерел та «Букв»

  • 2014 року Народний депутат «Партії регіонів» Олег Царьов у залі Верховної Ради показав «фак» іншим нардепам.
  • 2016 року Сергій Пашинський у сесійній залі парламенту показував середній палець колегам.
  • 2017 року Героїня України Надія Савченко показувала «фак» колегам у залі парламенту.
  • 2018 року помічниця нардепа партії Ляшко Валерія Єгорова показала середній палець журналісту. Після цього вона втратила акредитацію до Ради. Свій вчинок пояснила тим, що їй не подобалося, що її фотографують без дозволу.
  • 2020 року народний депутат «Слуги народу» Євген Шевченко приніс до Верховної Ради плакат із намальованим середнім пальцем. Після цього його насварив тодішній спікер Дмитро Разумков.

Коментарі

Всі новини