Facebook Pixel

Підпал машини Гео Лероса: ДБР знайшло скандальне відео. Нардеп стверджує, що плівку змонтував Столар

Справа про підпал автівки нардепа Гео Лероса: нові деталі. Фото: УНІАН

Справа про підпал автівки нардепа Гео Лероса: нові деталі. Фото: УНІАН

Напередодні в мережі, а саме в низці анонімних телеграм-каналів, з’явився відеозапис, на якому нібито нардеп Гео Лерос домовляється про імітацію нападу на себе. Державне бюро розслідувань вказало, що дії особи, схожої на політика, можуть бути кваліфіковані за статтями «готування до злочину» та «введення в оману суду або іншого уповноваженого органу». ДБР уже направило відповідне звернення до Офісу генпрокурора.

Quote«На відео зафіксовано особу, що зовні схожа на народного депутата Гео Лероса, яка за грошову винагороду підшукує співучасників для вчинення кримінального злочину, а саме – імітації нападу на себе особисто задля створення ілюзії погроз нібито за політичну діяльність та з метою дискредитації органів державної влади. Також на відео він обговорює зі співрозмовником план використання даної ситуації, як інформаційного приводу для подальших публічних виступів», — йдеться в повідомленні ДБР.

Сам нардеп обвинуватив у появі плівки представника партії «Опозиційна платформа – За Життя» (ОПЗЖ) Вадима Столара.

За словами Лероса, чоловіків познайомив мер Києва Віталій Кличко «як зі своїм гаманцем, з метою фінансування столичних арт-проєктів». Після цього вони зустрічалися ще декілька разів, всі, як стверджує нардеп, в офісі Столара і до його депутатства. Там, за його даними, ведеться відеофіксація всіх розмов та зустрічей.

Telegram Logo

За словами Лероса, глава Офісу президента Андрій Єрмак вирішив повернути Столара на посаду «смотрящого» за Києвом. І щоб спонукати президента Володимира Зеленського це зробити, Столар «опублікував через помийки (анонімні телеграм-канали. – Ред.) змонтовані записи цих зустрічей».

Нардеп запевняє, що насправді на відео, змонтованому з різних фрагментів, обговорювались інші речі. Водночас він наголошує, що гроші на записі він передавав «при великій кількості свідків, тому що це не є злочином чи секретом». Їхню передачу саме таким чином Лерос пояснює нібито правилами, за якими «київська влада виділяла кошти на підтримку мистецьких проєктів».

Ба більше, Лерос у дописі не виключає, що до підпалу його автомобіля може бути причетний сам Столар.

Нардеп також визнав, що зустрічався зі Столаром декілька разів і будучи депутатом. Той, за словами Лероса, передавав йому матеріали, пов’язані з корупційними діями в столиці. Зокрема, без отриманих від Столара даних «ми б не дізналися про «діяльність СБУ, зокрема «смотрящих» (очільника СБУ Івана. – Ред.) Баканова; про те, як кум Єрмака (нардеп Микола. – Ред.) Тищенко носив коробки з баблом в Офіс президента; відео фальсифікації виборів на окрузі депутата Терентьєва для Кличка; матеріали корупції Кличка та його оточення, пише нардеп.

Контекст. Гео Лерос – один із нардепів «Слуги народу», які виступили проти ініціативи Єрмака щодо створення консультативної ради в ТКГ за участю представників ОРДЛО. Після інтерв'ю на цю тему президент Зеленський 20 березня звільнив його з посади свого позаштатного радника.

28 серпня 2020 року Лерос повідомив, що його автомобіль спалили.

Коментарі

Всі новини