Facebook Pixel

Нардеп Лерос звинуватив Єрмака та Верланова в корупції — головне

Гео Лерос. Фото: УНІАН

Гео Лерос. Фото: УНІАН

Народний депутат від партії «Слуга народу» та колишній позаштатний радник президента Володимира Зеленського Гео Лерос 16 квітня опублікував на своїй сторінці у Facebook звіт, який нібито розкриває факти організованої корупції топчиновників.

Йдеться про те, що у Державній податковій службі нібито організували систему ухилення великого бізнесу від сплати податку на додану вартість за «відкати». За словами Лероса, це відбувалося з червня 2019 року.

«Лише за вісім місяців сумарні втрати державного бюджету могли скласти 25,5 млрд грн. У якості прикладу викладаю частину звіту. Дохід угруповання за липень минулого року склав 42 млн грн у Львівській області та 87 млн грн – у Донецькій. У грудні було близько 260 млн грн. У звіті видно, що діяльність угруповання має чіткий і системний характер і стрімку тенденцію до розростання, що може призвести до ще більших втрат із держбюджету».

Гео Лерос

Гео Лерос

позафракційний

З цього приводу Лерос звернувся у Національне антикорупційне бюро та попросив правоохоронні органи дати оцінку цим фактам.

Telegram Logo
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
11.jpg
15.jpg
16.jpg
1.jpg Thumb 2.jpg Thumb 3.jpg Thumb 4.jpg Thumb 5.jpg Thumb 6.jpg Thumb 7.jpg Thumb 8.jpg Thumb 9.jpg Thumb 10.jpg Thumb 12.jpg Thumb 13.jpg Thumb 14.jpg Thumb 11.jpg Thumb 15.jpg Thumb 16.jpg Thumb
Quote«Напередодні економічної катастрофи держава ганебно стоїть з простягнутою рукою, коли всередині є організована група осіб, яка потрошить і так дірявий бюджет», — додав нардеп.

Глава держподаткової СергійВерланов уже відреагував на це дописом на своїй сторінці у Facebook. Він заявив, що вперше в історії України зупинено схеми з податком на додану вартість.

«Схеми припинено. І про це знають ті, хто крав з бюджету мільярди. Знають нечисті на руку правоохоронці та податківці, а тому готові на все, щоб збити команду, якій вдалося. Звісно, нові, чесні умови не всім подобаються, тому ми стали свідками «метеоритного дощу» з фейків і звинувачень з боку людей, які раніше годувалися від схем», — зазначив він.

Верланов і «скрутки» з ПДВ

У звіті, опублікованому Леросом, йдеться, що Верланов є одним із лідерів угруповання. Втім, нардеп не перший, хто звинувачує його в шахрайстві.

Ексміністр фінансів Ігор Уманський, звільнення якого після місяця роботи Рада схвалила 30 березня, вважає, що його звільнили з посади через бажання змінити главу Держмитної служби Максима Нефьодова і Верланова. На думку Уманського, через «скрутки» від податку на додану вартість бюджет щомісяця недоотримує близько 5 млрд грн. Про це ексміністр заявляв в інтерв'ю «Лівому берегу».

За словами Уманського, він неодноразово звертався з цього питання до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, надаючи докази – розшифровки за компаніями та сумами, які виводять.

Кілька днів тому Верланов відповів на ці звинувачення, заявивши, що схеми податкової базуються на неперевіреній інформації, яку надають треті особи. Вони, найімовірніше, і є тими ділками, які «десятиліттями годувалися на шахрайських схемах», заявляв він в інтерв'ю виданню «Обозреватель». Верланов також говорив, що тему схем у податковій роздувають в інтересах певних сил для того, щоб дестабілізувати фінансову та політичну ситуацію в Україні.

«Ці матеріали давно перебувають у полі зору правоохоронних органів і, ймовірно, були перевірені вже кілька разів. Але для всіх стало сюрпризом, що подібне інформаційне сміття став транслювати тоді ще чинний міністр фінансів. Найкращою оцінкою якості таких «доказів» стало те, що Уманського відсторонили від посади, яку він обіймав».

Сергій Верланов

Сергій Верланов

Голова Державної податкової служби

Варто також відзначити, що Уманський навіть направив до Служби безпеки та в Офіс генпрокурора певні матеріали, завдяки чому набув статус заявника. Однак, за словами Верланова, для нього це хороша новина, оскільки глава податкової зацікавлений у розслідуванні справи.

Яким боком тут Андрій Єрмак

Окрім згадки про Верланова, у звіті зазначається, що в схемі фігурував керівник Офісу президента Андрій Єрмак. За словами Лероса, «він коштує Україні дуже дорого».

Варто відзначити, що Лерос виступав проти ініціативи Єрмака щодо створення консультативної ради в ТГК з участю представників ОРЛДО. Після інтерв'ю на цю тему, яке він давав виданню «Цензор.нет», Зеленський звільнив його з посади свого позаштатного радника.

Тут також варто згадати про недавній корупційний скандал, пов'язаний з Єрмаком. Йдеться про те, що Лерос опублікував відеозаписи, на яких брат голови ОП Денис Єрмак нібито обговорює кадрові призначення за гроші.

Пізніше Лерос опублікував документи, які можуть свідчити про те, що брат Єрмака нібито лобіював призначення на посаду президента «Енергоатому» Володимира Купчака.

Після публікації Лероса Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро відкрили справи щодо цих фактів. Єрмак подав зустрічну заяву до Держбюро розслідувань та Служби безпеки, аби ті розслідували, хто і за чиїм замовленням записав розмови і як вони опинилися у Лероса.

Коментарі

Всі новини