Схеми в Державній податковій службі базуються на неперевіреній інформації, яку надають треті особи. Вони, найімовірніше, і є тими ділками, які «десятиліттями годувалися на шахрайських схемах», заявив голова податкової Сергій Верланов в інтерв'ю «Обозревателю», коментуючи звинувачення колишнього міністра фінансів Ігоря Уманського в тому, що через «скрутки» з податку на додану вартість бюджет щомісяця недоотримує близько 5 млрд грн.
«Ці матеріали давно перебувають у полі зору правоохоронних органів і, ймовірно, були перевірені вже кілька разів. Але для всіх стало сюрпризом, що подібне інформаційне сміття став транслювати тоді ще діючий міністр фінансів. Найкращою оцінкою якості таких «доказів» стало те, що Уманського усунули з посади, яку він обіймав».

Сергій Верланов

Голова Державної податкової служби

Сергій Верланов
Голова Державної податкової служби
Верланов вважає, що тему схем у Державній податковій службі роздувають для того, аби дестабілізувати фінансову й політичну ситуацію в Україні. За його словами, це робиться в інтересах певних сил.
«Це неприємно, однак не бачу сенсу спростовувати безпідставні звинувачення, які засновані на набраних на комп'ютері табличках без підписів і печаток», — додав він.
Глава податкової також заявив, що після заяв Уманського у пресі він направив певні матеріали до Служби безпеки України і до Офісу генпрокурора і в такий спосіб набув статусу заявника. За словами Верланова, для нього це є хорошою новиною, бо глава податкової зацікавлений у розслідуванні цієї справи.
«Громадськості також одразу стане зрозуміло, хто і коли шахраював з податками, а хто ці схеми припинив», — заявив Верланов, додавши, що з початку роботи нової податкової служби надходження податку на додану вартість збільшилися на 20%, або на 15 млрд грн рік до року.
Контекст. 30 березня Верховна Рада 249 голосами звільнила Ігоря Уманського з посади міністра фінансів. Він вважає, що його звільнили через бажання змінити главу Державної митної служби Максима Нефьодова та голову Державної податкової Сергія Верланова. За словами ексміністра, через «скрутки» з податку на додану вартість бюджет щомісяця недоотримує близько 5 млрд грн.
Пізніше стало відомо, що в першому кварталі 2020 року за практично незмінної бази оподаткування надходження до держбюджету податку на додану вартість зросли на 7,6 млрд грн у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також