Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Податківці заявили, що за квартал вивели з тіні 7,6 млрд грн ПДВ

У першому кварталі 2020 року з практично незмінною базою оподаткування надходження податку на додану вартість до держбюджету зросли на 7,6 млрд грн, як порівняти з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомила Державна податкова служба.

Податківці вважають, що такий результат отримано завдяки «якісному адмініструванню» та «нульовій толерантності до мінімізаторів і схемщиків».

Зі збільшенням бази оподаткування (обсягу оподатковуваних операцій) у I кварталі 2020 року в річному вираженні лише на 0,36% задекларовані до сплати суми ПДВ зросли на 15,4%. У грошовому еквіваленті це плюс 7,6 млрд грн (без урахування таких платників, як-от «Нафтогаз України», «Укргазвидобування», «Укртрансгаз», «Укрнафта», «Оператор ГТС України»).

Податкове навантаження (відношення нарахованих до сплати сум ПДВ до обсягу оподатковуваних операцій) проти минулого року також зросло: 2,73% (без обліку платників групи «Нафтогаз України») проти 2,37% торік.

Контекст. Колишній міністр фінансів Ігор Уманський, коментуючи свої спроби на посаді міністра звільнити голів податкової та митної служб, в інтерв'ю LB.ua сказав, що у нього з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем неодноразово були розмови на цю тему.

«Я приходжу до нього, показую: «Дивіться, ми зараз тут плюшками балуємося, а ось – інформація щодо кожного місяця, і це тільки «скрутки» з ПДВ. Це в середньому 5 мільярдів на місяць недоотримує бюджет». Щойно я прийшов у Мінфін, мені швидко з усіх боків зливати інформацію почали з розшифровками, щодо компаній, за сумами. Де стартують, через кого проганяють, де виводять. І 5 мільярдів – це тільки щодо ПДВ!»

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини