Facebook Pixel

«Політичний комісар»: навіщо Корнієнко став заступником Стефанчука

Президія Верховної Ради — Призначення Корнієнко (фото: УНІАН)

Президія Верховної Ради — Призначення Корнієнко (фото: УНІАН)

Верховна Рада проголосувала за призначення першого віцеспікера парламенту. 256 народних депутатів віддали свої голоси за кандидатуру Олександра Корнієнка.

Очікувати, що «Слуги народу» оберуть когось з опозиції, було марно, тому кандидатура Корнієнка на цю посаду не здивувала ні нардепів, ні експертів.

Щоправда, на цю посаду міг претендувати й голова фракції Давид Арахамія, але він залишився працювати зі «слугами» напряму.

Telegram Logo
Призначення Корнієнко став заступником Стефанчука. (фото: УНІАН)

Призначення Корнієнко став заступником Стефанчука. (фото: УНІАН)

Як розповів у коментарі The Page політолог Володимир Фесенко, Корнієнко — одна з найвпливовіших фігур у фракції.

За словами експерта, саме Корнієнко та Арахамія комунікували зі своєю фракцією та всіма іншими депутатами.

Quote«Призначення Корнієнка зумовлено тим, що він має авторитет усередині фракції, до того ж йому довіряють в Офісі президента, адже йому вдалося налагодити дисципліну всередині фракції «Слуга народу», — заявив Фесенко.

Кандидати крісло віцеспікера

Народна депутатка від «Слуги народу» Євгенія Кравчук заявила The Page, що призначення Корнієнка є правильним, бо саме в їхньої партії більшість у парламенті.

Quote«Корнієнко займався в комітеті реформою державної служби й може провести внутрішню парламентську реформу. Загалом я вважаю, що обрання Корнієнка на посаду віцеспікера є правильним, бо в нас більшість у парламенті», — наголосила вона.

Тим часом Фесенко пророкує тандем Руслана Стефанчука та Корнієнка.

Quote«Стефанчук опікуватиметься законодавчим процесом і процедурою, а Корнієнко виконуватиме роль політичного комісара й комунікатора з різними фракціями та позафракційними депутатами», — заявив він.
Призначеня Корнієнко віцеспікером. (фото: УНІАН)

Призначеня Корнієнко віцеспікером. (фото: УНІАН)

Також він прокоментував, чому «слугам» було небезпечно пропонувати на цю посаду когось не з їхньої партії.

Quote«Призначення другого «слуги народу» до президії — це відображення того, що в нас однопартійна більшість. У такий спосіб вони страхуються від сюрпризів і не хочуть повторення історії з Разумковим. Віддавати це крісло комусь іншому занадто ризиковано. Віцеспікер періодично заміщає главу парламенту на засіданнях, а якщо заміщатиме представник іншої фракції, можуть виникнути ризики і статися втрата контролю над законодавчим процесом», — додав Фесенко.

Іншої думки народний депутат від партії «Голос» Ярослав Юрчишин. Він вважає, що першим віцеспікером можна було призначити чинного другого віцеспікера, депутатку від «Батьківщини» Олену Кондратюк.

Quote«Продуктивніше було б призначити на посаду Кондратюк, щоб обидва крісла не займали «слуги», але монобільшість вирішила інакше», — зазначив він у коментарі The Page.

Нардеп також зауважив, що найцікавішим питанням наразі є те, хто стане помічником Давида Арахамії, бо раніше саме Корнієнко зшивав фракцію.

Quote«Дуже цікаво, хто це робитиме, адже наразі фракція «слуг» дуже роз’єднана, що показало виключення Людмили Буймістер», — додав Юрчишин.

Коментарі

Всі новини