Український політик, громадський діяч, голова фракції «Слуга народу»
Арахамія
Давид Георгійович
Український політик, громадський діяч, голова фракції «Слуга народу»
В соціальних мережах:
1
Біографія
Народився 23 травня 1979 року в місті Сочі, Росія. З 1992 року — біженець з Абхазії. Сім'я переїхала з міста Гагра до Миколаєва через війну. Українське громадянство отримав у 2015 році.
Освіта: Європейський університет.
У соцмережах підписується як Девід Браун.
2
Кар'єра
Один із співзасновників міжнародної IT-компанії Template Monster. З'явилася у 2002 році, зараз є одним зі світових лідерів з продажу веб-шаблонів.
Творець краудфандингової платформи для волонтерських проектів People's Project.
Активіст Евромайдану в Миколаєві. У березні 2014 року разом зі знайомими відкрив сайт для збору коштів на екіпіровку десантників 79-ї бригади. З цього почалася волонтерська ініціатива «Народний проект», яка допомагає українським військовим у зоні АТО.
Жовтень 2014 року — радник міністра оборони Валерія Гелетея та голова Ради волонтерів при Міністерстві оборони України.
За словами Гелетея, тоді Арахамія зібрав армію 27 млн грн — з березня 2014 року в Україні проходила акція 565. Українці дзвонили або відправляли SMS на номер 565 і перераховували зі свого рахунку 5 грн на потреби військових.
У серпні 2014 року став радником голови Миколаївської ОДА Вадима Мерікова з питань волонтерської діяльності.
У листопаді 2014 року став співзасновником Асоціації народних волонтерів та куратором «волонтерського десанту», які почали працювати в Міноборони.
У 2016 році стартував проект Арахамии — веб-платформа Weblium.
C 2017 року — співзасновник громадської організації «Міжнародний центр стратегій безпеки та оборони».
9 липня 2019 року призначений Володимиром Зеленським членом Наглядової ради держконцерну «Укроборонпром».
3
Політика
У квітні 2019 року дякував Петру Порошенку за всю його роботу.
«Я жив по сусідству та бачив, о котрій він повертався додому, я бачив його спочатку та бачив зараз — видно, що він дуже багато вклав своїх сил і енергії. За те, що утримав країну в найбільш вирішальний момент, зробив Україну суб'єктом міжнародної політики, за безвіз, за те, що завжди готовий був займатися армією, і вона реально сильно зміцніла».
досьє
З Володимиром Зеленським, за словами Арахамії, він познайомився тільки після перемоги нового президента на виборах. Зеленський «просто подзвонив», шукав людину на посаду міністра оборони.
Липень 2019 року — на виборах до Верховної Ради пройшов за списком «Слуги народу» під № 4.
У серпні 2019 року був обраний головою фракції «Слуга народу». Член комітету національної безпеки, оборони та розвідки.
4
Статки — доходи, бізнес, декларації
Декларацію Арахамія досі не опублікував, але журналістам Ліги говорив, що оцінює свій стан в $20-25 млн:
«Це гроші, чимало биткоїнів та венчурний фонд».
досьє
На сайті НАПК згадується тільки, що в грудні 2019 року у нього відбулися зміни — дехто Анжеліка Прокопчук отримала дохід у розмірі 870 тис. грн від продажу рухомого майна.
5
Пов'язані люди
Ігор Кабаненко
адмірал, колишній начальник головного штабу ВМСУ
Є співзасновником громадської організації «Міжнародний центр стратегій безпеки та оборони» (МЦСБС).
Юрій Гусєв
голова Херсонської ОДА
Гусєв — як і Кабаненко, є співзасновником «Міжнародного центру стратегій безпеки та оборони» (МЦСБС).
Андрій Астапов
юриспунденція
Співзасновник фірми «Лікюрінформ».
Адвокат юрфірми Eterna Law. ЗМІ писали, що клієнтом фірми є ТОВ «Парі-Матч».
Михайло Саакашвілі
політик
Керівник Виконавчого комітету реформ.
Арахамія зізнався, що особисто добре знайомий з Міхо та допомагав йому будувати «Рух нових сил» з точки зору комп'ютерних технологій.
До 2018 року був співзасновником миколаївської фірми «МВА-центр», у сфері діяльності якої були консалтингові послуги та бізнес-освіта.
7
Родина
Одружений. Дружина — Вікторія Вікторівна Арахамія.
Виховують шістьох дітей. У всіх імена починаються на букву Д. Це Давид, Даніель, Дана, Дарика, Демі та Денис.
8
Скандали
Інформація в процесі перевірки
У жовтні 2019 року фірма «Теплопостачсервіс» звернулася до Заводського райсудк Миколаєва — вимагали від Давида Арахамии погасити борг (4 тис. грн.) за опалення.
У листопаді 2019 року в ЗМІ з'являлася інформація, що Арахамія є громадянином США — про це заявляв екснардеп Ігор Мосійчук.
Сам Арахамія прокоментував цю інформацію так:
«Він своїм друзям скаржиться, що у нього тільки 100 лайків у Facebook. Не хочу з нього зірку робити. У нього 100 лайків. Шкода мені людиниу. Він пішов з політики, ніхто його не помічає, не лайкає. Ось він хоче якийсь скандал... Арахаміягейт. Давайте назвемо це Арахаміягейт», — сказав нардеп.
досьє
У грудні 2019 року депутатка Ганна Скороход звернулася до суду проти Арахамії. За словами Скороход, її незаконно виключили з «Слуги народу». Справа про захист честі та розглядається за місцем проживання голови фракції — в одному з райсудів Миколаєва.
Наприкінці 2019 року телеграм-канал «Темний лицар» опублікував документи, згідно з якими Арахамія заснував за кордоном офшорну фірму JETIMPEX INC.
«Невідома людина (реєстр закритий) в Британії створює Jetimpex, LP (через яку йдуть всі платежі на TemplateMonster)» – писав «Темний лицар».
досьє
9
Кримінал
Інформація в процесі перевірки
У 2016 році колишній нардеп Іван Винник звинуватив волонтера Арахамію в нібито спробі вкрасти 132 млн грн на закупівлі пального для Міноборони. Нардеп звернувся до суду з вимогою спростувати цю інформацію.
У березні 2020 року Подільський райсуд Києва відмовив Арахамії в задоволенні позову.
10
Заслуги
За волонтерську діяльність нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня (указ президента України від 23 серпня 2014 року).
Брав участь у шоу «Битва екстрасенсів» на каналі СТБ:
11
Цитати
Про постачання води в Крим і на Донбас:
«Якщо це буде такий обмін, що вони відходять з усіма своїми збройними формуваннями до Ростова, ми встановлюємо повний контроль на нашому кордоні, і за це треба дати воду в Крим, я б на таке точно пішов».
«Якщо хтось вам скаже, з Києва вам будуть дзвонити – «туди не йди, це не роби, це не розслідуй», телефонуйте мені та ми їх трахнемо як слід».
досьє
Про об'єднання активістів Майдану та Антимайдану в Миколаєві в травні 2014 року:
«Якщо ці умовні бандерівці, яких ніхто ніколи не бачив, приїдуть до нашого міста, то ми їх самі здаватимемл до міліції. Якщо приїдуть зовнішні проросійські сили, не миколаївські, то ми їх теж здаватимемо до міліції. Ми зараз не хочемо, щоб приїхали якісь гастролери, розгойдали місто, довели до одеського чи маріупольського стану, та поїхали».