Facebook Pixel

КМДА підійматиме ціни на проїзд без дозволу регулятора

Підвищення цін на проїзд у Києві. Фото: УНІАН

Підвищення цін на проїзд у Києві. Фото: УНІАН

Апарат Київської міської державної адміністрації повідомляє, що рішення про підвищення цін на проїзд у громадському транспорті міста ухвалюватиметься без погодження з Державною регуляторною службою. Про це повідомили в Департаменті економіки та інвестицій КМДА у відповідь на запит видання The Page.

За їхньою інформацією, відповідно до чинного законодавства від виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не вимагається погодження проєктів розпоряджень із Державною регуляторною службою України.

Quote«Проєкт розпорядження виконавчого органу Київської міської ради «Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів і вартості проїзних квитків у міському пасажирському транспорті, який працює у звичайному режимі руху» підготовлено відповідно до статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про ціни та ціноутворення», статей 8, 14 Закону України «Про міський електричний транспорт», статей 5, 10 та 11 Закону України «Про автомобільний транспорт», тобто в межах повноважень органу місцевого самоврядування, а не місцевого органу виконавчої влади», — йдеться у відповіді.

А згідно зі статтею 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» лише проєкти регуляторних актів, які розробляються центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими органами виконавчої влади, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, підлягають погодженню з уповноваженим органом – Державною регуляторною службою України.

Telegram Logo

Отже, питання щодо збільшення цін на проїзд погоджувати з регуляторною службою не потрібно.

У департаменті зазначили, що питання перегляду тарифів винесено на обговорення й жодного рішення поки що немає.

Контекст. 16 листопада Київська міськдержадміністрація оголосила про підвищення вартості проїзду в громадському транспорті. Як стало відомо, планувалося підняти ціну до 20 грн за поїздку.

Пізніше голова Державної регуляторної служби України Олексій Кучер заявив, що питання щодо підвищення вартості проїзду в Києві обов'язково має пройти погодження з Державною регуляторною службою України.

Однак наступного дня мер Києва Віталій Кличко повідомив, що тарифи на проїзд у громадському транспорті залишатимуться незмінними впродовж усього опалювального періоду. Питання про підвищення цін розглядатиметься після його завершення.

Коментарі

Всі новини