Facebook Pixel

Олігархи не дають ухвалити «ресурсний» законопроєкт — Гетманцев

Данило Гетманцев розповів, хто заважає ухваленню законопроєкту 5600 (фото: УНІАН)

Данило Гетманцев розповів, хто заважає ухваленню законопроєкту 5600 (фото: УНІАН)

Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що олігархи заважають ухваленню ресурсного законопроєкту №5600 у Верховній Раді та розповів про дискусії щодо оподаткування руди.

Про це він повідомив у парламенті в ексклюзивному коментарі The Page.

На запитання, чому голосування в другому читанні відклали, Гетманцев відповів, що тривають дискусії щодо остаточної редакції. За його словами, між першим і другим читанням текст законопроєкту істотно змінився.

Telegram Logo
Quote«Сьогодні обговорюється питання оподаткування руди. Це найскладніше питання в цьому законопроєкті, яке обговорюють у парламенті», — повідомив нардеп.

Він зазначив, що якщо 5600 не ухвалять, люди не отримають гроші, соціалку, не буде витрат на бюджетні проєкти та програми.

Quote«Олігархічні сили роблять все можливе, аби цей законопроєкт не був підтриманий у залі. Але ми не зупиняємося та йдемо до кінця», — зазначив він.

Гетманцев уточнив, що наступного тижня вони намагатимуться поставити законопроєкт на голосування.

Quote«Ми досі його не розглянули тому, що дискусії тривають. Йде дуже серйозна боротьба. Олігархи працюють із політиками, які їм належать у залі, аби на цей законопроєкт не вистачило голосів», — додав він.

Контекст. Кабмін зареєстрував у парламенті так званий ресурсний законопроєкт іще 2 червня. 1 липня Рада ухвалила цей законопроєкт у першому читанні.

Міністр фінансів Сергій Марченко за підсумками засідання уряду 16 вересня заявив, що внесення змін до Податкового кодексу в разі ухвалення так званого ресурсного законопроєкту №5600 дасть змогу отримати додаткові 30 млрд грн. За його словами, ці кошти можна було б внести до проєкту держбюджету-2022 до другого його читання.

На думку експертів, у разі ухвалення цього законопроєкту найбільше постраждають агропромисловість, нерухомість, гуртова торгівля й середній бізнес.

18 листопада Верховна Рада зняла з розгляду податковий законопроєкт №5600.

Коментарі

Всі новини