Facebook Pixel

Ціновий казус Києва. Квартири в нових ЖК дорожчають попри брак покупців і зовнішні загрози

У січні на первинному ринку житла в Києві спостерігається затишшя — низький попит і низька активність. На ситуацію й далі впливає зовнішня загроза з боку Росії.

Як і раніше, найбільшою популярністю користуються однокімнатні квартири площею 50 — 80 кв. м.

Середня ціна квадратного метра в новобудовах у доларовому еквіваленті склала $1 319 за кв. м, що на 7,2% більше, ніж у грудні 2021 року, свідчать дані дослідження порталу Address.ua.

У Києві найбільше подорожчали однокімнатні, які мають великий попит. Інфографіка: address.ua

У Києві найбільше подорожчали однокімнатні, які мають великий попит. Інфографіка: address.ua

У категорії однокімнатних квартир цей показник зріс на 10,6% і склав $1 437 за кв. м. Вартість двокімнатних — $1 237 за кв. м, що на 4% більше, ніж у грудні. Медіанна ціна трикімнатних квартир склала $1 112 за кв. м.

Quote«Зростання цін передусім пов’язано зі здорожчанням собівартості будівництва та закінченням зимових знижок і акцій. Січневе зростання цін на первинному ринку не пов'язане зі збільшенням попиту — навпаки, попит значно зменшився через складну геополітичну ситуацію. Купівлю нерухомості відклали на більш сприятливий період як люди, які хочуть придбати житло для себе, так і інвестори», — повідомив Роман Герасимчук, директор City Development Solutions.

Новобудови Києва: динаміка цін за районами

Одним із найдорожчих районів столиці, як і раніше, залишається Печерський — $2 506 за кв. м. На другому місці Шевченківський, де середня ціна становить $1 798 за кв. м. Вартість у Голосіївському районі склала $1 422 за кв. м.

У Подільському та Оболонському районах вартість квадрату в січні сягнула $1 256 і $1 108 відповідно. Мінімальну ціну — $978 — зафіксовано в Деснянському районі.


У Києві мінімальна ціна у новобудовах — $978 за кв. м на квартири в Деснянському районі. Інфографіка: address.ua

У Києві мінімальна ціна у новобудовах — $978 за кв. м на квартири в Деснянському районі. Інфографіка: address.uaМедіанна ціна в нових ЖК зросла на 7,2%, хоча в більшості районів Києва ціни практично не змінилися, а в Оболонському та Дніпровському навіть знизилися на 3 — 7%.

Вартість пропозиції первинної житлової нерухомості на Печерську за підсумками січня збільшилася на 19%.

Такий дисбаланс цін призвів до коригування попиту – кількість запитів щодо купівлі квартири на Печерську зменшилася на 7%, але значно зросла зацікавленість новими об'єктами нерухомості бізнес-класу, розташованими в історичній частині Подільського району.

Нова квартира в Києві: на що найбільший попит

У січні найвищий попит мали квартири в ціновому діапазоні від $50 тис. до $70 тис. із часткою запитів 41%. На другому місці в запитах житло в діапазоні від $70 тис. і вище – 22%. Житлом до $30 тис. цікавилися 19% користувачів. Попит на житло за ціною $30 тис. — 50 тис. у січні склав 18% запитів до бази даних порталу,

Попит на квартири:

  • 1-кімнатні квартири — 48% запитів;
  • 2-кімнатні — 36% користувачів;
  • 3-кімнатні – 16% користувачів.

Водночас найбільший інтерес покупців зосереджений у категорії від 50 до 80 кв. м — частка таких запитів становить 30% загальної кількості. Квартирами до 35 кв. м цікавляться 28% претендентів. Запити на квартири площею 35 — 50 кв. м склали 26%.

У структурі попиту переважає зацікавленість новобудовами — 81% користувачів порталу надали перевагу купівлі нерухомості на первинному ринку і 19% — на вторинному.

Найбільший інтерес у покупця викликав Голосіївський район столиці — частка переглядів оголошень у цьому районі склала 26% загальної кількості переглядів. Далі в пріоритеті в покупців Дарницький район із часткою переглядів 15%; Дніпровський, Святошинський і Шевченківський райони – по 11%; Деснянський і Подільський — по 4%. Найменше покупець цікавиться первинною нерухомістю в Оболонському районі.

Чому дорожчають нові квартири?

Зростання цін у січні зумовлено здорожчанням собівартості будівництва та закінченням зимових знижок, зазначив у коментарі The Page Роман Герасимчук, директор City Development Solutions.

Quote«Попри загальне зменшення попиту наразі ми спостерігаємо збільшення попиту на високоліквідні квартири. У січні 1-кімнатні квартири посіли на 8% більше в структурі попиту, ніж минулого місяця», — зауважив експерт.

За його словами, загальна структура попиту змінилася несуттєво — приблизно 10% запитів перейшли з категорії $50 — 70 тис. до категорії $70 тис.+, що зумовлено насамперед загальним подорожчанням квартир в останні місяці.

Отже, попри побоювання частини населення, спричинені геополітичною напруженістю, на ринку первинної житлової нерухомості зберігається тренд до зростання цін, наголосив Герасимчук.

У січні до продажу пропонувалися квартири у 237 житлових комплексах, представлених у базі даних порталу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉