Facebook Pixel

Прогноз на 2022-ий: яке житло в Україні подорожчає найбільше

У I півріччі 2022 року ціни на квартири — як на первинному, так і на вторинному ринках у Києві, Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові можуть зрости на 5 — 7%.

Таке зростання прогнозують експерти Асоціації фахівців із нерухомості (рієлторів) України за умови збереження контрольованої пандемічної ситуації та відносної економічної стабільності в країні.

«Первинка» — локомотив ринку та цін

На ринку новобудов у цей період незначне зростання цін — у межах 5% — можливе лише в 15% житлових комплексів переважно комфорт-класу.

За прогнозом Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України, збільшення вартості квадратного метру буде пов’язане насамперед з переходом на новий етап будівництва та відповідним зниженням ризиків для потенційних інвесторів.

Утім, у перші місяці року в найбільших українських містах на ринку спостерігатиметься цінове затишшя. Період із січня по березень у нових ЖК пройде під знаком цінової стабільності, пов’язаної з падінням попиту, яке триває ще з другої половини вересня 2021 року.

На цінове пожвавлення варто очікувати в активний сезон — з квітня по червень. Тоді вартість «квадрата» в Києві, Львові та Одесі може збільшитися в середньому на 7%, а в Харкові та Дніпрі становитиме близько 5%, розповів у коментарі The Page президент АФНУ Юрій Піта.

Понад 70% попиту в цей період буде сконцентровано на об’єктах класів комфорт та комфорт+ (нові формати житла), що впливатиме на цінову політику забудовників.

Quote«Проте не варто очікувати різких цінових стрибків. Девелопери втілюватимуть гнучкіші тактики в ціноутворенні, спираючись винятково на наявний попит і рівень витрат на зведення будинків», — зазначив експерт.

За словами Піти, найбільше зростання цін очікується на стадії будівництва до 1 року в сегментах, які користуються найбільшим попитом, переважно ЖК комфорт-класу, об’єктів нових форматів (комфорт+) та бізнес-категорії. Водночас вартість житла економкласу в 90% об’єктів, що зводяться, залишатиметься без змін: цінове зростання не перевищить 3%.

Quote«У 2022 році триватиме процес переорієнтації попиту на якісніші об’єкти, що за своїми характеристиками можуть задовольнити найвибагливішого покупця. Відповідно це впливатиме на формування цін», — наголосив він.

Малогабаритні радянські квартири: ціни вийшли на плато

У I півріччі на вторинному ринку житла цінова ситуація складатиметься відповідно до кон’юнктури попиту. Проте, за словами Юрія Піти, середнє зростання цін у Києві, Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові можливе лише в межах 5% на квартири, що користуються найбільшим попитом, площею 35 — 50 кв. м.

Quote«Станом на початок грудня попит житла в найбільших містах України на 65% сконцентрований у сегменті малогабаритних квартир переважно радянської забудови. Саме в цьому сегменті в I півріччі можливе незначне зростання цін», — розповів експерт.

З огляду на продовження карантинних обмежень, у перші три місяці року в найбільших містах спостерігатиметься цінова стабільність. Тож до квітня 2022 року на вторинному ринку Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова коливання вартості квадратного метру не перевищать 1%.

Подальші зміни у вартості квартир можуть бути пов’язані зі зростанням попиту. У разі збільшення кількості потенційних покупців щонайменше на 10%, ціни на вторинному ринку можуть зрости в межах 5%, наголосив Піта.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉