Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Оптимізація цін: квартири на вторинному ринку України почали дешевшати

У першій половині 2022 року вартість квартир буде зіставною з показниками початку 2021 року.Фото: megapixl.com

У першій половині 2022 року вартість квартир буде зіставною з показниками початку 2021 року.Фото: megapixl.com

На вторинному ринку житла до кінця 2021 року в Києві, Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові можливі незначні цінові коливання в межах 1%. Водночас у деяких регіонах ціни навіть знижуються.

За словами президента Асоціації фахівців із нерухомості (рієлторів) України Юрія Піти, саме в «п’ятірці» найбільших регіональних центрів сконцентровано до 60% всього наявного попиту.

В інших обласних центрах, як вважає фахівець, а також у більшості районних центрів до кінця нинішнього року ціни на вторинному ринку житла можуть знизитися — в середньому на 3 — 5%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Наразі зміна середніх цін у найбільших містах, що не перевищуватиме 1%, є яскравим свідченням стабілізації цін», — сказав він.

За даними АФНУ, протягом останніх трьох місяців переважно в обласних і районних центрах, окрім Київської, Дніпропетровської, Львівської, Одеської, Харківської областей, попит на вторинному ринку знизився в середньому на 30 — 35%.

Quote«Наприклад, у Києві, Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові за останні два місяці попит скоротився в середньому на 17 — 20%. Водночас зменшення кількості покупців змушує власників житла дещо знижувати ціну. Однак варто акцентувати, що такі процеси цілком природні, адже понад 60% потенційних покупців концентрують свою увагу на пошуку житла в найбільш економічно та інфраструктурно розвинених містах, де рівень життя набагато вищий, ніж у більшості обласних центрів», — зауважив експерт.

Та перебіг пандемії, економічна невизначеність на тлі зростання комунальних тарифів та інфляції лише посилюють відтік покупців із невеликих населених пунктів.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Втім, за прогнозами Піти, стрімке падіння цін є малоймовірним не лише до кінця 2021 року, а й упродовж 2022 року.

Quote«Протягом 2021 року навіть у невеликих містах ціни на вторинному ринку житла зросли щонайменше на 5 — 7%. Цілком природно, що скорочення попиту є головним чинником для зниження вартості виставлених на продаж квартир. Однак таке зниження не відбуватиметься стрибками. Мова йде про досить повільний і прогнозований процес», — зазначив він.

На переконання експерта, ціни «шукатимуть» свого покупця. Тому цілком імовірно, що в найближчі 6 — 7 місяців вони можуть знизитися на ті самі 5 — 7%. Інакше кажучи, у першій половині 2022 року вартість квартир буде зіставною з вартістю житла на початку 2021 року.

Коментарі

Всі новини