Facebook Pixel

Перший тиждень карантину: найбільше страждає вторинний ринок житла

Перший тиждень після оголошення карантинних обмежень ринок нерухомості в Україні працював у штатному режимі. Усі підготовлені завчасно процедури з купівлі-продажу житла були реалізовані, не зазнала великих змін активність на ринку, прокоментував ситуацію для The Page аналітик компанії SV Development Сергій Костецький.

Quote«Усі, хто із сертифікатами, вирішують питання купівлі та продажу звичайним способом. Транспорт працює. Співробітники ЦНАП, відповідальних структур, агентств нерухомості завчасно підготувались і вакцинувались», — зазначив експерт.

Найбільший наслідок осіннього локдауну, якщо він триватиме понад місяць, полягатиме у збільшенні відстрочених угод. Кількість угод може скоротитися в межах 20%, але після завершення періоду суворих обмежень (через 1-1,5 місяця) відкладені угоди будуть реалізовані, зазначив президент Асоціації фахівців із нерухомості (рієлторів) України Юрій Піта.

Окрім того, за його словами, на ринку склалася ситуація, коли попит зменшується із зовсім іншої причини — через високі ціни, що вже перебувають на межі купівельної спроможності громадян.

Quote«Зокрема, з другої половини вересня і впродовж жовтня попит на вторинному ринку зменшився в середньому на 12-15%, проте на найбільш затребувані однокімнатні та двокімнатні квартири площею до 50 м2 у належному стані та у вдалих місцях зниження активності покупців було менш відчутне: попит скоротився в межах 5-7%», — пояснив Піта.

Щодо оренди, то, на думку Піти, ринок також залишається стабільним: натепер більш вірогідно, що вона зазнає змін від збільшення орендної вартості, а не від локдауну.

Quote«За перший тиждень локдауну в сегменті оренди також особливих змін не сталося. Адже ще у жовтні попит було реалізовано майже на 90-95%. І найголовніше: вакциновані орендарі нині не потерпають від відсутності роботи. Адже обмеження локдауну досить умовні для тих громадян, що вакцинувалися. Тому в подальшому ціни на оренду залежатимуть від інших чинників, зокрема орендної вартості», — зазначив експерт.

Втім, ринок житла досить інертний: глобальні зміни можуть бути відчутні лише через 2-3 тижні карантину, вважають фахівці.

Подякувати 🎉