Facebook Pixel

У разі локдауну ціни на оренду в Україні знову впадуть на 30 — 40%

Оголошення жорстких обмежувальних заходів у країні може призвести до зниження цін на орендну плату за квартири на 30 — 40%. Про це заявив президент Асоціації фахівців із нерухомості (рієлторів) України Юрій Піта.

Цінова ситуація в різних категоріях житла залежатиме насамперед від тривалості жорсткого карантину. Та як засвідчив попередній карантин, сегмент оренди найчутливіше реагує не лише на соціально-економічні, а й «пандемічні» зміни.

Quote«Очевидно, що в умовах локдауну різко зменшиться попит, що вплине на орендні ціни. Проте, як і на первинному, вторинному ринках, після закінчення локдауну ціни поволі вирівняються до вересневих показників», — зазначив Піта.

За даними АФНУ, у вересні в сегменті оренди житла в найбільших містах України попит був реалізований більш як на 90%, відповідно майже остаточно сформувалася ціна на найближчі 2 — 3 місяці.

За підсумками вересня, середнє зростання цін на оренду житла становить 5 — 10% залежно від міста, локації, технічного стану будинку, якості ремонту.

Найбільше зростання — до 10% — зафіксоване у Києві, Львові, Харкові, Одесі та Дніпрі. В інших обласних центрах збільшення вартості оренди не перевищило 5%.

Якщо локдауну не буде, до кінця року ціни на оренду не будуть суттєво зростати.

Quote«Малогабаритне житло радянської забудови, що користується попитом у 60 — 65% винаймачів, може зрости в ціні не більше 2 — 3% і переважно за рахунок появи на ринку нових об’єктів — передчасно звільнених орендарями квартир», — наголосив фахівець.

Цінова «вилка» на однокімнатні квартири у Києві, залежно від метражу, локації може становити від 4,5 до 6 тисяч гривень на вторинному ринку – саме такі варіанти користуються попитом. У новобудовах оренда затягне від 8 до 12 тисяч.

Двокімнатне помешкання наразі можна зняти за 8 — 9 тисяч гривень у будинках радянського типу, і за 15 — 18 тисяч гривень – у нових будинках.

За даними асоціації, ціни в регіонах можуть бути вдвічі нижчими, ніж столичні.

Ще одним фактором, який, на думку фахівця, може вплинути на ціноутворення – підвищення комунальних тарифів, зокрема зростання вартості опалення.

Quote«Є певна цінова межа, вище якої ціни на оренду не можуть зростати. Витрати на комірне не мають перевищувати 30% вартості місячної оренди квартири. Проте в опалювальний сезон у старих радянських будинках комунальні витрати наймачів житла сягнуть 40 — 50% ціни оренди житла, що може спричинити відтік орендарів та зниження вартості оренди на 10 — 15%», — наголосив він.

За словами Піти, наразі зростання цін на оренду все одно залишається помірним, за півтора року плата все ще не сягла позначок допандемійного періоду.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉