Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ціни на оренду житла в Україні зросли на 15%: що буде з ринком у черговий локдаун

Оренда житла в Україні: зростання цін і прогноз до кінця року. Фото: pixabay

Оренда житла в Україні: зростання цін і прогноз до кінця року. Фото: pixabay

У 2021 році попит на оренду житла в Україні зріс на 20-25% порівняно до минулого року. Крім того, з початку року на 10-15% зросли й орендні ставки в залежності від характеристик квартир, повідомив президент Асоціації спеціалістів з нерухомості (АСНУ) Юрій Піта у коментарі «Інтерфакс-Україна».

Найбільше оренда зросла для малогабаритних квартир у старих будинках, які знаходяться поблизу метро та транспортних вузлів. Максимально, майже на 15% ціни зросли у:

  • Харкові;
  • Одесі;
  • Львові;
  • Дніпрі;
  • Києві.

За прогнозами АСНУ, до кінця 2021 року вартість оренди може зрости в середньому ще на 10-15% і повернеться до показників 2019 року.

Піта звернув увагу, що у разі нового локдауну жорсткі пандемічні обмеження відразу позначаться як на рівні попиту, так і на вартості оренди. За зниження попиту у межах 20% цінові коливання будуть майже непомітними. Однак якщо пропозиція буде на 40-50% вище попиту, варто очікувати зниження вартості оренди на 20-25%.

Контекст. За рік ціни на оренду квартир у Києві зросли на 21%. За останній рік це максимальна вартість оренди. Найбільше подорожчали трикімнатні квартири — на 27%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини