Facebook Pixel

Ціни на квартири в Україні: будувати стали більше, але вартість зросла на 20%

Вартість квадратного метра в новобудовах в Україні в січні — червні 2021 року зросла на 10 — 20%. Ціна залежить від ступеня готовності об'єкта та регіону, повідомила генеральна директорка Асоціації з управління фінансами та інвестиціями (FIMA) Вікторія Волковська в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

«Ми проаналізували десятки об'єктів житла по всій Україні, які працюють із фондами фінансування будівництва. Переважна більшість вказує на зростання вартості квадратного метра. Водночас ми маємо ситуацію, коли собівартість житла зростає швидше, ніж ціна», — розповіла Волковська.

Згідно з даними FIMA, 76,9% опитаних повідомили про зростання вартості квадратного метра на 10 — 20%, про збільшення на понад 20% — 7,7%. Водночас 15,4% опитаних зазначили, що вартість житла істотно не змінилася.

Тим часом 10% респондентів повідомили про зниження обсягів будівельних робіт, 40% — навпаки, про їхнє зростання більш як на 20%, 10% — про 20%-ве збільшення, а 20% заявили про 10%-ве зростання обсягів будівництва.

Також 76,9% опитаних зазначили, що вплив інфляції на собівартість будівництва виявився сильнішим за стабільний курс національної валюти. Зокрема, 7,7% зауважили, що подорожчання будівельних матеріалів стало причиною збільшення собівартості й, відповідно, вартості квадратного метра.

Дослідження FIMA базується на онлайн-опитуванні керівників фондів фінансування будівництва (ФФБ), проведеного за підсумками роботи в першому півріччі 2021 року.

Контекст. За рік ціни на оренду квартир у Києві в середньому зросли на 21%. Найбільше подорожчали трикімнатні квартири — на 27%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉