Facebook Pixel

Квартири в Києві влітку: прогноз цін на оренду житла

Після історичного мінімуму навесні 2020 року ринок оренди квартир зумів відновитися і зміцніти вже до початку 2021 року. Ціни зросли, але частина лотів так і залишилася поза ринком. Про те, що буде з вартістю оренди квартир влітку, де шукати дешеву квартиру для оренди в Києві, — читайте в матеріалі The Page.

З початку 2021 року ціни на оренду квартир у Києві ще жодного разу не падали. Після невдалого 2020 року, коли ринок буквально звалився, такий стан справ дуже радує й рієлторів, і власників житла.

Щоправда, частина квартир, розгубивши орендарів під час торішньої кризи, довгий час стояли порожніми, а деякі й далі простоюють. За словами рієлторки Ірини Тимошкіної, масова частка таких квартир у загальній структурі пропозиції є досить великою і становить приблизно 15%.

Quote«Це квартири в старому житловому фонді — у будинках 60-80-х років будівництва в спальних районах лівого та правого берега. Зазвичай річ у ремонті, тобто його стані або відсутності, мінімальному наборі техніки та незговірливості власників», — розповідає експертка.

Водночас навіть порівняно низький цінник у 6,5 — 7 тис. грн такі лоти не рятує. Сьогодні орендар житла шукає максимально комфортні умови для життя, до того ж поріділі ряди охочих винайняти житло в Києві дають змогу не поспішати з вибором.

Пропозиція, на думку рієлтора Ігоря Мисловського, усе ще перевищує попит, особливо в старому житловому фонді. Зазвичай мають попит будинки, що побудовані після 2000-го року, з функціональним плануванням, свіжим ремонтом у парадному. У квартирі обов'язково має бути бойлер, пральна машина, мінімальний набір необхідної техніки, бажано пластикові вікна та свіжі меблі.

Quote«Однокімнатні сьогодні поступаються місцем трикімнатним, які шукають у складчину: так можна заощадити й на вартості оренди, і на комунальних платежах. Та й заставний платіж ділиться на двох-трьох осіб, що вже легше», — пояснює Мисловський.

З початку року вартість оренди 1-кімнатних квартир у Києві, за словами опитаних The Page експертів, зросла на 6 — 8% залежно від району, двокімнатних — на 4 — 6%, а трикімнатних — на 8 — 10%. Улюбленими районами для оренди житла в Києві у 2021 році залишаються Оболонський, Подільський, Голосіївський, Святошинський і Деснянський.

Зараз мінімальні ціни на оренду квартир у Києві стартують із 6 — 6,5 тис. грн у старому житловому фонді. Це невеликі «гостинки» в спальних районах зі старими меблями та ремонтом. Водночас велика кількість 1-кімнатних квартир пропонується в діапазоні від 8 до 10 тис. грн/міс.

За ці гроші можна знайти повноцінну однокімнатну квартиру зі свіжим косметичним ремонтом, меблями та необхідною технікою. У центральному діловому районі оренда однокімнатного житла навіть у старому житловому фонді буде вищою — приблизно 12 тис. грн/міс., а в новобудові — у середньому 15-16 тис. грн/міс. залежно від комплексу, його інфраструктури та самої локації.

Оренда двокімнатної квартири в Києві коштує в діапазоні 9 — 12 тис. грн/міс. у старих будинках і 14 — 16 тис. грн/міс. у новобудовах. За трикімнатну доведеться викласти 12 — 16 тис. грн/міс., а в нових ЖК — 16 — 18 тис. грн/міс.

Влітку 2021 року ціни на оренду квартир у Києві, цілком імовірно, просядуть, тому вже через півтора місяця за бажанням можна торгуватися за вільні лоти та збити ціну. Щоправда, з огляду на незговірливість власників розмір поступки буде не більш як 1 — 1,5 тис. грн.

Літо — мертвий сезон на ринку оренди житла. З огляду на те, що безліч офісних співробітників і досі працюють із дому, їм немає потреби викладати гроші за оренду житла. Та і студенти, які другий рік проводять вдома, не можуть порадувати орендодавців. Раніше саме ці дві категорії формували основу попиту на оренду житла, дозволяючи власникам підвищувати цінник і крутити носом.

Прогноз цін на оренду житла в Києві прямо залежатиме від розвитку ситуації з коронавірусом і зростанням інфляції. Влітку, цілком імовірно, ціни просядуть, нехай і несуттєво, зважаючи на скупість власників, а до осені на нас чекає рубікон: або поступове відновлення й подальше зростання, або, навпаки, відкат, якщо ані студентів, ані офісних співробітників Київ не дочекається.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉