Facebook Pixel

Ціни на опалення. В уряді розповіли, що буде з тарифами цієї зими

Тариф на опалення – чого чекати українцям цього опалювального сезону. Фото: УНІАН

Тариф на опалення – чого чекати українцям цього опалювального сезону. Фото: УНІАН

Українцям не варто очікувати нового підвищення тарифів на опалення та гарячу воду в прийдешньому опалювальному сезоні. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час Години запитань до уряду.

За його словами, ціни залишаться або незмінними, як порівняти з тогорічними, або можливе зовсім несуттєве підвищення (залежно від теплокомуненерго).

«Якщо брати ціну без податку на додану вартість, то 7,42 грн – це ціна з податком на додану вартість. Та ціна, яка наразі зафіксована в тарифах теплокомуненерго, дійсно коливається від 5 до 6,5 грн. 7,42 без ПДВ – це 6 грн 18 коп. Тобто в деяких теплокомуненерго буде на 50 копійок менше, у деяких буде навіть краща ціна, аніж та, яку закладено в тарифах».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Він додав, що у керівництва на місцях немає жодних підстав для підвищення цін для населення на тепло й гарячу воду. Шмигаль підкреслив, що задля цього уряд готовий «підставити плече» місцевому самоврядуванню, щоб на споживачів не лягав «зайвий тягар».

Telegram Logo

«Тарифи на тепло і гарячу воду не повинні зрости. Цими тарифами займається місцева влада, а ми зробили все, щоб у неї не було підстав підвищувати тариф. Ми наполягатимемо на цьому».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Прем’єр заявив і про готовність країни до проходження опалювального сезону. За даними Шмигаля, запаси газу в ПСГ перевищують 18,5 млрд куб. м.

Контекст. З 1 жовтня для українців зміниться тариф на електроенергію. Споживачі, які використовують менш як 250 кВт•год на місяць, сплачуватимуть 1,44 грн за кіловат. Для всіх інших споживачів вартість електроенергії залишиться на рівні 1,68 грн за кВт•год.

Раніше у КМДА попереджали, що киянам варто очікувати підвищення вартості опалення та гарячої води на 30 — 40%. Причиною, за прогнозом, мало стати зростання ціни на газ, адже саме від неї залежить вартість послуги. Зростання тарифу на опалення прогнозував і ексміністр фінансів Ігор Уманський.

Коментарі

Всі новини