Facebook Pixel

Ціни на газ не підвищуватимуться до кінця опалювального сезону — «Нафтогаз»

У «Нафтогазі» запевнили, що до кінця квітня 2022 року вартість газу в Україні не зміниться і для побутових споживачів складе 7,96 грн за кубометр, а для виробників тепла та гарячої води 7,42 грн за кубометр.

Про це в ефірі «Громадського радіо» сказав директор з інтегрованих комунікацій «Нафтогазу» Максим Белявський.

«Будь-яка інформація, пов'язана з тим, що буде змінюватися ціна на газ, тарифи на опалення або гарячу воду — помилкова і націлена на дестабілізацію ситуації в суспільстві. Що стосується ціни газу для тепловиробників, якою скористалися вже понад 50% всіх виробників тепла та гарячої води, то ця ціна не перевищує середньозважену вартість газу, яка вже врахована в тарифах», — заявив Белявський.

Telegram Logo

Багато виробників намагаються підняти тариф на тепло, тому Белявський нагадав, що в минулому році «Нафтогаз» поставляв газ для виробників за ціною від 4,5-5 грн. Водночас ціна газу в структурі тарифу у більшості виробників була від 8 грн.

У зв'язку з цим він поставив кілька запитань органам міського самоврядування.

«Чому в минулому році тарифи не були знижені, коли газ виробники купували за 4,50 грн, а в платіжках враховували від 8 грн? Чому в минулому році ніхто не говорив про те, що є можливість знизити платіжку за опалення? Не повинно бути подвійних стандартів. Якщо органи міського самоврядування впевнені, що повинні збільшити платіжку за опалення в поточному році, нехай покажуть всю структуру тарифу», — пояснив він.

Потім він закликав українців бути обачними.

«Якщо ви підключені до системи централізованого теплопостачання або теплопостачальна компанія є ОСББ, то пропонуємо споживачам звернутися до теплопостачальної компанії і запитати, чи є у неї підписаний контракт на покупку природного газу і за якою ціною», — порадив Белявський.

Він додав, що в сховищах зараз є 18 млрд кубометрів газу, з них приблизно 14,2 млрд потрібно на опалювальний сезон, який триватиме з жовтня 2021 по березень 2022 року.

Коментарі

Всі новини