Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Офіційна статистика: продажі на ринку квартир та будинків зросли на 5–7% у ІІІ кварталі

Фото: Shutterstock

Фото: Shutterstock

Мін'юст відзвітував про кількість угод із нерухомістю за III квартал.

Загальна кількість проданих квартир і будинків по Україні за ІІІ квартал 2021 року становила 95 146 об’єктів. Це на 7% — 8% більше, ніж проданих квартир у ІІ кварталі, коли продали лише 85 388 об'єктів. Про це свідчать статистичні дані, оприлюднені Мін'юстом.

Державні нотаріуси України в ІІІ кварталі здійснили 10 044 засвідчених угод із нерухомістю, а приватні — 131 607.

Водночас кількість угод по землі в ІІІ кварталі, на відміну від ІІ, зменшилася на 10% — з 87 544 до 79 019 ділянок.

За словами аналітика компанії SV Development Сергія Костецького, останніми місяцями обсяг ринку купівлі-продажу на ринку нерухомості справді зростає – причому як на первинному, так і на вторинному.

Quote«Люди здебільшого купують нерухомість або для себе, або з метою здачі в оренду. Вторинний і первинний ринок за обсягами продажів зростають приблизно однаковими темпами – орієнтовно 2 тисячі угод щомісяця по Києву. Але на ринку квартир станом на сьогодні пропозицій набагато більше», — налогосив експерт.

За його словами, левову частку угод становлять продажі за сегментом економкласу – це квартири до 60 тис доларів.

«Елітна категорія квартир від 150 тис. доларів і вище становить лише 6% — 7% загального числа продажів. Ця категорія призупинила зростання — значною мірою через посилення фінмоніторингу. Тут спостерігається тенденція відкладання «угод до кращих часів», — наголосив експерт.

Втім, ця активність зазвичай спадає у три останні місяці року. Цю тенденцію можна прогнозувати, особливо зважаючи на можливе введення локдауну в країні, наголосив Сергій Костецький.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини