За останні три місяці земельні ділянки в обласних центрах України, призначені під приватну забудову, подорожчали в середньому на 5%.
За словами президента Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України Юрія Піти, зберігається тенденція останнього року з великим попитом на невеликі ділянки з підведеними комунікаціями в мальовничих локаціях на відстані до 20 км від меж міста.
«Понад 60% попиту сконцентровано саме на ділянках площею 8 — 15 соток. З липня до вересня земельні ділянки поблизу Києва, Харкова, Одеси, Дніпра та Львова, які мають найбільший попит, зросли в ціні щонайменше на 5%. Проте подальше зростання цін є малоймовірним. Зараз ціни досягли свого максимуму», — наголосив експерт.
За його словами, така цінова стабільність у сегменті земельних ділянок може протриматися щонайменше до квітня 2022 року — до початку нового активного сезону. Проте тривала цінова рівновага можлива лише в разі збереження порівняної економічної стабільності, наголосив Юрій Піта.
Найдорожчими залишаються ціни в столиці та її передмісті. «У межах Києва вартість землі в середньому коливається від $10 тис. до $20 тис. за сотку залежно від місця розташування. У межах 20-кілометрової зони навколо столиці середня вартість становить $2 — 5 тисяч за сотку», — зауважила Олена Бібєрова, генеральна директорка АН «Благовіст».
В інших великих містах ціни відрізняються від столичних зазвичай на 20 — 30%.
Наприклад, у Запоріжжі популярністю користуються ділянки в центральних районах міста — тут ціна вже понад пів року тримається на рівні $5 тис. за сотку. Водночас у найближчому передмісті Запоріжжя середня вартість землі під забудову складає $200 за сотку, зауважив Дмитро Бейда, голова Запорізького регіонального відділення АФНУ.
«До кінця року попит на земельні ділянки може знизитися на 10 — 15%. Проте вже ближче до весни очікується суттєва активізація покупців. Наразі ціни залишатимуться більш-менш стабільними з незначними коливаннями в межах 1,5 — 2%», — вважає експерт.

За даними голови Волинського регіонального відділення АФНУ Ростислава Ганейчука, у межах Луцька землю купують переважно під комерційне призначення. «Ціни формує попит. Від початку року вартість землі під забудову в Луцьку зросла на 10 — 15%, а на околицях, де будуватимуть переважно приватні будинки, — до 10%», — повідомив експерт.
За його прогнозом, у найближчі 3 місяці вартість земельних ділянок зростатиме уповільненими темпами — у межах 1,5 — 2%.
«До кінця року ми не очікуємо надмірної чи виняткової активності покупців земельних ділянок. До того ж сформовані ціни цілком відповідають очікуванням потенційних покупців. Цінові коливання — річ природна. Проте вони не перетнуть позначку 2%», — наголосив Ростислав Ганейчук.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
PUMA переосмислює гру: старт наймасштабнішої та найгучнішої кампанії року — "GO WILD"
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!