Facebook Pixel

Кабмін запропонував обкласти земельні ділянки новими податками

Автор

Кабінет міністрів пропонує стягувати податки із земельних ділянок, які офіційно не оформлено, але вони використовуються. Нову норму розмістили в законопроєкті № 5600, який спрямований на внесення змін до Податкового кодексу.

Як зміниться податок на землю:

  • земельні ділянки, які не оформлено, але фактично вони використовуються, обкладатимуть податком;
  • скасують пільги зі сплати за землю для наукових установ, які утримуються коштом бюджету (але тільки в тому разі, якщо буде доведено нецільове використання ділянок);
  • скасують мораторій на індексацію нормативної оцінки земель, які використовуються для обкладання земельним податком. Це землі водного фонду, населених пунктів, землі несільськогосподарського призначення. Виняток — сільгоспугіддя.

Передбачається, що переважна частина положень законопроєкту, якщо його ухвалять, набудуть чинності вже з 1 липня 2021 року.

Податок на землю 2021 — зараз його розмір варіюється так:

  • для оцінених ділянок — не більш як 3% суми нормативної грошової оцінки;
  • для земель загального користування — не більш як 1%;
  • для сільгоспугідь — мінімум 0,3%, максимум 1%.

Нормативна грошова оцінка — це процедура, яка визначає вартість ділянки та розмір стягнутого з неї податку. Неоцінені ділянки оподатковуються за єдиною державною ставкою.

Контекст. Про підвищення податків на земельні ділянки в Мінфіні заговорили ще у квітні 2021 року. Тоді міністерство хотіло змінити індекси для нормативної оцінки землі.

А в червні 2020 року нардепи подали до Ради законопроєкт № 3131, який передбачає десятикратне збільшення розміру податку на землю з гектара. У лютому 2021 року розгляд документа було відкладено на невизначений строк.

Подякувати 🎉