Кабінет міністрів пропонує стягувати податки із земельних ділянок, які офіційно не оформлено, але вони використовуються. Нову норму розмістили в законопроєкті № 5600, який спрямований на внесення змін до Податкового кодексу.
Як зміниться податок на землю:
- земельні ділянки, які не оформлено, але фактично вони використовуються, обкладатимуть податком;
- скасують пільги зі сплати за землю для наукових установ, які утримуються коштом бюджету (але тільки в тому разі, якщо буде доведено нецільове використання ділянок);
- скасують мораторій на індексацію нормативної оцінки земель, які використовуються для обкладання земельним податком. Це землі водного фонду, населених пунктів, землі несільськогосподарського призначення. Виняток — сільгоспугіддя.
Передбачається, що переважна частина положень законопроєкту, якщо його ухвалять, набудуть чинності вже з 1 липня 2021 року.

Податок на землю 2021 — зараз його розмір варіюється так:
- для оцінених ділянок — не більш як 3% суми нормативної грошової оцінки;
- для земель загального користування — не більш як 1%;
- для сільгоспугідь — мінімум 0,3%, максимум 1%.
Нормативна грошова оцінка — це процедура, яка визначає вартість ділянки та розмір стягнутого з неї податку. Неоцінені ділянки оподатковуються за єдиною державною ставкою.
Контекст. Про підвищення податків на земельні ділянки в Мінфіні заговорили ще у квітні 2021 року. Тоді міністерство хотіло змінити індекси для нормативної оцінки землі.
А в червні 2020 року нардепи подали до Ради законопроєкт № 3131, який передбачає десятикратне збільшення розміру податку на землю з гектара. У лютому 2021 року розгляд документа було відкладено на невизначений строк.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також