Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Автомобілі, земля, алкоголь, екологія та курятина: як Мінфін вирішив збирати більше податків

Фото: РИА Новости, Стрингер

Фото: РИА Новости, Стрингер

Міністерство фінансів розробляє ресурсний законопроєкт, мета якого — збільшити надходження до бюджету від податків. Для цього ставки основних податків змінювати не будуть, але хочуть скорегувати бази оподаткування, змінити механізми нарахування, перекрити наявні схеми мінімізації оподаткування.

Відповідний законопроєкт є в розпорядженні агентства «Інтерфакс-Україна», яке й розкрило низку його положень.

Мінфін пропонує до 2023 року змінити критерії нормативної оцінки землі в населених пунктах

Зараз для нормативної грошової оцінки деяких видів земель застосовується коефіцієнт індексації, який дорівнює 100% індексу споживчих цін. До оцінюваних у такий спосіб земель належать сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та поклади корисних копалин), земельні ділянки на території населених пунктів, а також інші землі несільськогосподарського призначення.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Мінфін пропонує для нормативної оцінки земельних ділянок на території населених пунктів, а також інших земель несільськогосподарського призначення до 2023 року замінити індекс споживчих цін на фіксовані коефіцієнти (їхні значення в проєкті поки що не вказано).

Мінфін пропонує розширити коло оподатковуваних транспортним податком автомобілів

Зараз об'єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких пройшло не більш як п'ять років (включно) і чия середня ринкова вартість становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року — зараз це 2,25 млн грн

Підписуйтесь на нас в Google News!

Мінфін пропонує оподатковувати автомобілі, середня ринкова вартість яких перевищує 200 мінімальних зарплат (зараз це 1,2 млн грн).

Мінфін має намір запропонувати індексацію ставок акцизів

Пропонується повернутися до ідеї індексації ставок податків на підакцизні товари, зокрема підвищити ставки для низки товарів

Так, акциз на ігристі вина пропонується підняти з 11,65 грн до 12,23 грн за 1 л, на вина — з 8,02 грн до 8,42 грн за 1 л, на сидр — з 1,06 грн до 1,11 грн за 1 л, а на алкогольні напої з вмістом спирту вище ніж 22% — з 126,96 грн до 133,31 грн за 1 л 100%-вого спирту.

У законопроєкті також пропонується змінити підхід до нарахування акцизного податку на пиво — 59,82 грн за 1 л 100%-вого спирту замість нинішніх 2,78 грн за 1 л.

Пропонується також норма, що якщо інвентаризація на підприємствах роздрібної торгівлі виявить брак підакцизних товарів, то вони вважатимуться проданими.

Мінфін пропонує виключити ФОПів — виробників м'яса птиці із числа платників єдиного податку

Пропонується виключити підприємців-фізосіб (ФОПів), що займаються розведенням свійської птиці та виробництвом м'яса з неї, із числа платників єдиного податку 4-тої групи.

Вводячи до Податкового кодексу новий виняток, Мінфін, мабуть, сподівається тим самим перекрити схему зменшення оподаткування через ФОПів, яку використовує великий бізнес.

Мінфін пропонує втричі підвищити податок на викиди CO2 і вдесятеро — на скиди у воду

Запропоновано підвищити втричі — з 10 грн до 30 грн за тонну — ставку екологічного податку на викиди двоокису вуглецю (CO2).

Також запропоновано поетапне — до 1 січня 2029 року — підвищення в 10 разів ставок податку на скиди забруднювальних речовин у водні об'єкти.

Контекст. Подібний ресурсний законопроєкт (№ 4101-д) уряд пропонував ухвалити в пакеті із законом про держбюджет-2021, однак депутати відмовилися це зробити.

Коментарі

Всі новини