Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Заміські будинки за дев’ять місяців подорожчали в Україні на 10 — 12%

За останні три місяці — з липня по вересень 2021 року приватні будинки в передмісті Києва, Харкова, Одеси, Дніпра та Львова зросли в ціні в середньому на 3 — 5% залежно від локації, площі, технічного стану. Зростання за 9 місяців становило 10 — 12%.

За словами президента Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України Юрія Піти, найбільше подорожчання спостерігалося в сегменті будинків площею до 150 кв. м, розташованих на відстані до 20 км від міських смуг. Вартість решти об’єктів зросла не суттєво — у межах 2,5 — 3%.

«За останні 3 місяці на ринку приватних садиб спостерігається уповільнення темпів зростання їхньої вартості. Нині попит на приватні будинки зреалізований майже на 90%», — зазначив експерт.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Водночас з другої половини 2021 року попит на приватні будинки поступово почав скорочуватися — з липня по вересень кількість потенційних покупців зменшилася на 10%. Тому до кінця 2021 року цінова ситуація в сегменті приватних садиб залишатиметься стабільною із несуттєвими ціновими коливаннями в межах 1,5% на невеликі будинки.

«За прогнозами АФНУ, вартість приватних будинків є максимальною для наявного попиту. І подальше зростання цін не буде економічно обґрунтованим. Цінова стабільність може тривати аж до квітня 2022 року», — зазначив він.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Харків, Запоріжжя, Луцьк: найбільший попит на будинки економкласу

З початку року приватні будинки на околицях Харкова подорожчали в середньому до 15%, але на сьогодні ціни стабілізувалися. Голова обласного відділення АФНУ Андрій Правдін зазначив, що найбільшим попитом користуються будинки сучасної забудови на 80 — 150 кв. м із земельною ділянкою у 5 — 10 соток. Водночас дефіцит якісних пропозицій сягає 20%.

«Популярність садиб такої площі викликано сучасними вимогами до енергоощадності, а також складом родини 2 — 4 особи. Важливим для потенційних покупців є зручне й близьке до будинку розташування об’єктів інфраструктури таких, як, приміром, зупинок транспорту, шкіл, супермаркетів тощо. Також покупці зважають на кількість поверхів у будинку: вони віддають перевагу однорівневим садибам, ніж з 2 — 3 поверхами. За інших рівних умов більше користувалися попитом саме однорівневі будинки», — розповів він.

У Луцьку, за даними асоціації, з початку року вартість приватних будинків в його околицях зросла в межах 10%. За словами голови Волинського регіонального відділення АФНУ Ростислава Ганейчука, найбільший попит (близько 45 — 50%) становлять приватні садиби економкласу площею до 100 кв м. на земельних ділянках від 2 до 6 соток. Вартість таких садиб, як зазначив експерт, співвідносна з ціною 2-кімнатної квартири в новобудовах.

«Звісно, великий попит мотивує ціну. З початку року приватні будинки площею до 100 кв. м конкурують із квартирами в новобудовах. Звісно, що покупець воліє придбати вже готову оселю з підведеними комунікаціями та неподалік об’єктів інфраструктури та в мальовничій місцині. І таких пропозицій вкрай мало: наразі пропозиція за такими параметрами на 30% менша за попит», — підкреслив він.

Аналогічна ситуація прослідковується в Запоріжжі, де з січня-лютого по червень приватні оселі зросли в ціні майже на 10%. Проте з початку літа та дотепер ціни залишаються стабільними. За словами голови Запорізького регіонального відділення АФНУ Дмитра Бейди, до кінця року можливе незначне зниження цін у середньому на 3 — 5%, проте вартість найпривабливіших будинків площею до 150 кв. м залишиться сталою.

Коментарі

Всі новини