Facebook Pixel

Ціни на оренду будинків під Києвом: скільки коштує зняти дачу на літо

Зняти будиночок під Києвом на літо вже другий рік поспіль — біг із перешкодами на довгу дистанцію. По-перше, якісну пропозицію в довколишніх приміських районах змітають дочиста вже до середини квітня. По-друге, оренда дачі на сезон зросла в ціні: порівняно з 2019-м середня вартість збільшилася на 60%, а в окремих випадках і на всі 100%. Скільки коштує зняти будинок під Києвом на літо та який прогноз цін на оренду заміської нерухомості?

Минулого року ринок заміської нерухомості зіткнувся з ажіотажним попитом, який зніс дочиста всі виставлені лоти в радіусі до 60 км до Києва. Народ їхав геть із закритого міста ближче до природи, де можна залишати чотири стіни і не переживати за режим самоізоляції.

Це стало причиною вибухового зростання цін на оренду дач і будинків, що призвело до подорожчання ціни вдвічі-втричі. Термін експозиції будинків знизився до лічених днів, а тривалість оренди зросла тоді на два місяці, захопивши квітень-травень.

2021 року попит на оренду будинків під Києвом усе ще високий, але до рівня минулорічного не дотягує. Масове бажання переїхати за місто трохи стухло, хоча відсоток «дачників» усе ж у загальній структурі попиту виріс на 25%, якщо порівнювати з 2019 роком, розповідає фахівець із заміської нерухомості Роман Солончук.

Розбирають, за його спостереженнями, найкраще котеджі, таунхауси та приватні будинки в межах 20-30 км від Києва. Лідируючими напрямками залишаються населені пункти вздовж Одеської та Житомирської трас. На ці напрямки припадає близько 50% попиту. Середній діапазон цін оренди заміського будинку під Києвом на літо становить $800-3,5 тис. за місяць.

Мінімальний поріг цін доводиться на компактні таунхауси в Ірпені, Бучі, Гатному, Вишневому. Їхня площа часто не перевищує квадратуру 1-кімнатної квартири в Києві, але наявність 1-2 соток землі та можливості обладнати лаунж для відпочинку визначає цінність.

Повноцінні котеджі невеликої площі 80-120 кв.м коштують в середньому $1-1,5 тис. У них є все необхідне для комфортного відпочинку: окрема вітальня, дві-три спальні, два санвузли, зона барбекю, одне або навіть два паркомісця.

Розвинена інфраструктура навколо, зокрема в складі котеджного містечка, благоустрій та охорона також впливають на вартість і вибір. За зручність, приватність і обслуговування доведеться викласти більше середнього на 30-50%.

У сегменті бізнес-класу вартість оренди в радіусі 30 км від Києва стартує від $1,5 тис. до 100 кв.м і від $2-2,5 тис. за велику квадратуру. За такий чек ви отримаєте котедж площею 200 кв.м і більше з якісним ремонтом, а також додатковим рівнем зручностей: сауною, басейном, лазнею, гаражем, камінною залою тощо. Водночас зазвичай ділянки в таких проєктах не менше 7 соток.

До речі, розмір ділянки та віддаленість від Києва — ось два значущих критерії вартості. Чим менше соток, гірше благоустрій двору та віддаленість від Києва, тим нижча ціна. Будинок із відмінним ремонтом, але без комфортної транспортної доступності від столиці, зони барбекю, повноцінного двору програватиме в ціні щонайменше на $500, діляться спостереженнями з The Page експерти ринку заміської оренди.

За словами рієлторки заміського ринку Інги Семенової, вихід до води з особистим пляжем піднімає чек на оренду будинку на літо під Києвом відразу в 2-3 рази. Об'єкт у бізнес-сегменті вже коштуватиме $4-6 тис.

Якщо ви шукаєте економ-варіант оренди дачі на літо-2021, варто звернути увагу на населені пункти в радіусі 60 км і більше від Києва. Будинок зі стерпним ремонтом щонайменше — $350-400. За останній рік ціна зросла на $150-200 на подібні лоти.

Правда, для 90% орендарів дач на літо важливі не тільки інженерні комунікації, зручності, інфраструктура, а й зв'язок із зовнішнім світом, тобто інтернет. Люди вважають за краще працювати віддалено або коротати час за переглядом фільмів. А найдешевші будинки для оренди під Києвом ні інтернетом, ні прийнятним зв'язком похвалитися не можуть.

Тому частіше шукають більш комфортні умови для життя зі свіжим ремонтом, упорядкованим двором і додатковими функціями. Середня вартість оренди дачі влітку 2021 року в межах 50-60 км від Києва, на думку Семенової, буде на рівні $600-800.

Quote«Якщо ви хочете орендувати бюджетний будинок на літо, варто поспішити: дачний сезон уже розпочався, і пропозиція скорочується з кожним днем», — радить експерт.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉