Facebook Pixel

Чотири сценарії американських виборів: хто втримає контроль над Конгресом США

На проміжних виборах до Конгресу США досі можуть перемогти як республіканці, так і демократи: опитування щодо підтримки обох партій в обох палатах перебувають на межі можливості як щодо перемоги, так і щодо поразки.

Є чотири сценарії, за якими можуть завершитися вибори в США та сформуватися новий склад Конгресу США, пише головний політичний аналітик The New York Times Нейт Кон у своєму матеріалі.


Сценарій 1: республіканці впевнено переможуть на виборах у США

Вибори до Конгресу США: республіканці мають шанси на впевнену перемогу. Фото: Getty Images

Вибори до Конгресу США: республіканці мають шанси на впевнену перемогу. Фото: Getty Images

З п'ятьма вирішальними перегонами до Сенату та десятками перегонів до Палати представників, які виглядають як жеребкування, навіть кілька випадкових розривів із демократами можуть дати республіканцям можливість впевненої перемоги.

Тоді вони матимуть не тільки контроль над Сенатом, а й серйозну перевагу над демократами в Палаті представників.

Хоча фінальні підсумки виборів до Конгресу США можуть бути підбиті через кілька днів, не потрібно багато часу, щоб фінальне табло більше схоже на розгром, ніж на напружені та конкурентні перегони, пише автор матеріалу.

Останні опитування Times/Siena показують, що майже в усіх критичних перегонах виборці віддають перевагу у перегонах до Конгресу США республіканцям і не схвалюють роботу президента США Джо Байдена.

Тим не менш, окрім Байдена, демократи мають достатньо популярних кандидатів, які вже займають посади, тоді як у республіканців достатньо непопулярних серед виборців кандидатів.

Перемога Республіканської партії залежатиме від того, чи відкинуть виборці свої теплі почуття щодо давніх демократів на посадах та негативні — щодо кандидатів-республіканців.

Ще одним вкрай важливим фактором для перемоги на виборах тієї чи іншої партії стане явка, особливо в перегонах до Палати представників.

Зрозуміти, що республіканці перемагають, можна буде швидко, спираючись на підрахунки голосів у Північній Кароліні, Флориді та Огайо, а також Нью-Гемпширі, Вісконсині та Вірджинії.

Сценарій 2: демократи отримають відносну перемогу на виборах у США

Вибори у США: демократи ще можуть отримати відносну перемогу. Фото: Getty Images

Вибори у США: демократи ще можуть отримати відносну перемогу. Фото: Getty Images

Демократи чіпляються за більшість у п’ять місць у Палаті представників, але якщо вони отримають кілька помітних розривів з республіканцями, ніч виборів може дати їм відчуття відносної перемоги.

Навіть якщо республіканці займуть більше місць у Палаті представників, у демократів все ще залишається шанс втримати контроль над Сенатом.

Для того, щоб утримати ще й Палату представників, демократам необхідно виграти три з чотирьох найважливіших перегонів: вибори у Пенсільванії, Джорджії, Арізоні та Неваді.

Демократи розраховують на виборців, які підтримають кандидата, якого вони знають і люблять, навіть якщо їм не подобається ідея, що демократи контролюватимуть Сенат.

Демократам також потрібна підтримка виборців у штатах, далеких від національної уваги — там, де на карту не поставлений Сенат, де аборти не включені до бюлетенів для голосування та де жоден кандидат, який виступає проти розкрадання, не має реальних шансів виграти.

Ключовими штатами для сенатських перегонів у демократів стануть Огайо, Вісконсін і Північна Кароліна. Перемогу на виборах до Сенату демократи можуть отримати також у штаті Арізона — завдяки все більш демократичному голосуванню за американського астронавта та сенатора штату Марка Келлі.

Для перегонів до Палати представників ключове значення для демократів матимуть результати виборів по Східному узбережжю США, куди відносять наступні штати:

 • Мен;
 • Нью-Гемпшир;
 • Массачусетс;
 • Род-Айленд;
 • Коннектикут;
 • Нью-Йорк;
 • Нью-Джерсі;
 • Делавер;
 • Меріленд;
 • Вірджинія;
 • Північна Кароліна;
 • Південна Кароліна;
 • Джорджія;
 • Флорида.

Сценарій 3: республіканці отримають справді розгромну перемогу

Вибори до Конгресу США: Республіканці можуть розгромити демократів. Фото: Getty Images

Вибори до Конгресу США: Республіканці можуть розгромити демократів. Фото: Getty Images

Якщо опитування знову недооцінять республіканців, результати проміжних виборів до Конгресу США не просто будуть схожими на велику перемогу республіканців — це стане розгромом демократів.

Такий результат буде не важко пояснити. Рейтинги схвалення президента Байдена застрягли на рівні 40 балів, що не перевищує рейтинги схвалення Дональда Трампа в 2018 році, Білла Клінтона в 1994 році та Барака Обами в 2010 році.

Такий результат вимагатиме, щоб виборці, які ще не визначилися, вирішили, як це часто буває, використати свій голос як перевірку партії президента, незалежно від їхніх почуттів щодо окремих демократичних посадовців.

Також може зіграти роль несподівано висока явка республіканців у день виборів, тоді як молодь, темношкірі та латиноамериканці залишаться вдома у більшій кількості, ніж у 2018 році.

Ознаки такої розгромної перемоги стануть очевидні ще досить швидко: республіканці мають показати хороші результати у Флориді та Вірджинії, уникнути другого туру перегонів у Джорджії та перемогти у сенатській гонці у Нью-Гемпширі. Вони також мають шанси перемогти у Північній Кароліні та Огайо, але тут підсумки виборів не будуть швидкими.

Сценарій 4: демократи переможуть на виборах до Конгресу США

Вибори до Конгресу США: демократи ще можуть притягнути голоси для перемоги. Фото: Getty Images

Вибори до Конгресу США: демократи ще можуть притягнути голоси для перемоги. Фото: Getty Images

Несподівана перемога демократів — утримання контролю над Палатою представників і Сенатом — дуже малоймовірна, оскільки більшість опитувань схиляються до республіканців.

Тим не менш, цей сценарій все ж можливий: демократи залишаються конкурентоспроможними в достатній кількості перегонів, щоб втримати контроль над Палатою представників, а також Сенатом, зокрема завдяки позитивним опитуванням у таких штатах, як Вісконсін, Огайо та Північна Кароліна.

Такий результат, тим не менш, буде важко пояснити, оскільки жоден сучасний президент США із рейтингом схвалення нижче 50% не бачив, щоб його партія отримувала більшість у Палаті представників на проміжних виборах.

Але наразі не зовсім звичайний момент в американській історії, пише Нейт Кон, адже партійна поляризація на цих виборах є надзвичайною.

Зокрема, багато виборців-демократів вважають, що демократія знаходиться під загрозою. Інші обурені рішенням Верховного суду скасувати справу Ро проти Вейда (справа щодо права жінки зробити аборт без надлишкових державних обмежень, наприклад, медичних протипоказань — прим. ред.).

Як зазначає автор матеріалу, на інших проміжних виборах ці виборці могли б залишитися вдома, але у цьому циклі вони цілком можуть проголосувати.

Все ще є шанс, що критична частина виборців може відчути, що у них немає іншого вибору, окрім як голосувати проти республіканців, навіть якщо вони не схвалюють політику Джо Байдена.

Це означає, що опитування можуть недооцінювати демократів з огляду на політичну ситуацію у США.

Багато традиційних опитувань все ще демонструють ознаки підтримки демократів. Наприклад, Marist College оприлюднив опитування, які показали, що демократи випереджають у Пенсільванії та Арізоні та лідирують серед зареєстрованих виборців у Джорджії.

Siena College показує, що демократи досить добре пройшли в кількох критичних перегонах у Палаті представників у штаті Нью-Йорк.

Індикатором можливої перемоги демократів ще увечері 8 листопада стануть перегони до Сенату по Північній Кароліні, Вісконсину та Огайо.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉