Історичне голосування за ленд-ліз відобразило єдине для республіканців та демократів почуття невідкладності, що зростає в Конгресі для підтримки українських збройних сил.
Застосування екстраординарного закону вісімдесятирічної давнини є дуже знаковим кроком, повідомляє The New York Times.

Така підтримка мегаважлива, оскільки Україна загрузла в потворній та затяжній артилерійській війни на півдні та сході країни.
Як уже писав , Палата представників переважною більшістю голосів ухвалила закон про ленд-ліз, який надасть Джо Байдену ширші повноваження щодо прискореного постачання озброєнь Києву.

Фото: Getty Images
Президент США зможе використати закон часів Другої світової війни для швидкого постачання зброї в Україну в кредит: лише кілька годин тому він попросив у Конгресу додаткові $33 млрд екстреної допомоги, щоб забезпечити Україну більшою кількістю боєприпасів, артилерії та інших поставок.
Голосування 417 проти 10 за застосування закону, створеного для боротьби з Гітлером, є справжньої відсилкою до останньої великої війни у Європі.
«Ухвалення цього акту дозволило Великій Британії та Уїнстону Черчіллю продовжувати боротьбу та пережити фашистсько-нацистські бомбардування доти, доки США не змогли вступити у війну», — нагадав демократ від Меріленду Джеймі Раскін.

Фото: Wikipedia
Він підкреслив, що президент України Володимир Зеленський сказав, що Україні потрібна зброя, щоб підтримувати себе, і президент Байден відповів на цей заклик.
Закон, на думку авторів матеріалу, може стати важливим інструментом для Білого дому, оскільки США сподіваються забезпечити довгострокову військову підтримку України, навіть незважаючи на збільшення потоків західної зброї.
Це дозволить адміністрації Байдена передати Києву величезні партії зброї, адже він майже вичерпав екстрене військове фінансування, затверджене Конгресом у березні 2022.
«Те, як ми протидіємо загрозі суверенітету однієї демократії, показує, як ми діятимемо щодо інших, і такі противники як Китай спостерігають за нами», — зазначив республіканець від Техасу Джон Корнін.

Фото: Wikipedia
Він є одним із первісних авторів законопроєкту. Корнін також підкреслив:
«Якщо ми вважаємо, що Америка підтримує свободу та демократію, ми маємо надати Україні зброю, необхідну для захисту її громадян».
Контекст.
раніше писав, що Бундестаг 28 квітня підтримав постачання важкого озброєння в Україну.
- Крім того, ми повідомляли, що Велика Британія перекидає в Україну важку артилерію, адже наступні три тижні для України будуть важкими.
- Також воєнний оглядач Кирило Данильченко спеціально для
розписував, як старе та нове ППО від Заходу допоможе Україні.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також