Facebook Pixel

США майже одноголосно підтримали лендліз для України: що отримає Київ

Палата представників США майже одноголосно проголосувала за законопроєкт про ленд-ліз для України. «За» проголосували 417 депутатів, 10 проголосували проти.

221 голос дали демократи, 196 — республіканці. 10 республіканців були проти. Закон було ухвалено після годинної дискусії та деяких правок, тепер його має підписати президент США Джо Байден.

Що таке ленд-ліз та як він допоможе Україні

Як уже писав The Page, ленд-ліз надасть розширені повноваження президенту для надання оборонної та іншої допомоги Україні у боротьбі з російським вторгненням за прискореною процедурою.

lendliz1.jpg

Така програма вперше ухвалена з часів Другої Світової війни, коли у 1941 році саме завдяки їй Франклін Рузвельт зміг постачати зброю Великій Британії, але фактично більшість озброєння пішло СРСР.

Тоді Йосип Сталін, зазнавши зради від колишнього союзника Адольфа Гітлера, зажадав від Заходу всієї можливої допомоги. Нові союзники пішли на зустріч, самі постачаючи на території росії оборонку та іншу допомогу.

lendliz2.jpg

За програмою ленд-лізу СРСР отримав допомогу на $11 млрд. Ця система дозволяє платити за отриману зброю довгими роками після перемоги або ж не платити зовсім: Лондон, накприклад, вніс останній платіж 10 років тому.

Серед іншого, Україна зможе прискорено отримавати боєприпаси, техніку та продовольство. Після ухвалення акту Байден буде зобов'язаний протягом 60 днів встановити прискорені процедури для доставки оборонки Києву.

Програма, нагадаємо, діятиме до 1 жовтня 2022 року, але може бути продовжена.

lendliz3.jpg

Що отримає Україна від США за програмою ленл-лізу-2022: список озброєння

Згідно телеграм-каналу «Оперативний ЗСУ», за програмою ленд-лізу на $20 млрд Україна може отримати:

  • Танки третього покоління M1A2 Abrams;
  • Бойові машини піхоти США M2A3 Bradley;
  • Самохідні артилерійські установки M109A6 Paladin;
  • Реактивні системи залпового вогню на колісному шасі HIMARS;
  • Універсальна пускова установка / РСЗВ M270 MLRS4;
  • Пересувний норвезький ЗРК NASAMS 2;
  • ЗРК Patriot;
  • Багатофункціональні легкі винищувачі 4-го покоління F-16 C/D.

Контекст.

Подякувати 🎉