Facebook Pixel

Сенат США схвалив ленд-ліз для України

Сенат США одноголосно ухвалив законопроєкт щодо ленд-лізу — програми часів Другої світової війни, яка дасть змогу президенту Джо Байдену ефективніше надсилати зброю та здійснювати інші постачання в Україну на тлі вторгнення Росії. Документ прискорить передавання Україні важливого військового обладнання та інших критичних постачань завдяки скороченню бюрократичної тяганини. Про це повідомляє Politico.

Сенатори підтримали цю пропозицію, оскільки українські військові довели, що можуть відбиватися від російських військ, які обстрілюють українські міста з кінця лютого. Програма ленд-лізу стала переломною подією під час Другої світової війни, оскільки дала змогу США швидко поповнити запаси союзників без трудомістких процедурних перешкод.

Законодавці вдаються до екстраординарної тактики, яка востаннє застосовувалася під час найбільшого глобального конфлікту 20-го століття. Це ще одна ознака того, що США та їхні союзники у Європі вважають, що вторгнення Росії становить екзистенційну загрозу ліберальному порядку. Це також свідчить про те, що західний світ вірить: Україна може виграти боротьбу з російськими загарбниками.

Зазначимо, що для ухвалення закону ще має пройти його розгляд у Палаті представників.

Нагадаємо: нещодавно Конгрес схвалив надання Україні військової та гуманітарної допомоги на суму майже $14 мільярдів, частину з яких уже виділено.

Додатково. Програма ленд-лізу була системою, за якою США частково на безоплатній основі передавали боєприпаси, техніку, продовольство та стратегічну сировину, зокрема нафтопродукти, своїм союзникам у Другій світовій війні. Вона дозволяє де-факто дарувати обладнання з положеннями, які передбачають, що країни-одержувачі виплатять їхню вартість США пізніше.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉