Facebook Pixel

Джонсон про геноцид у Бучі та Китай із брехнею рф: дайджест іноземних ЗМІ за 6 квітня

Західні ЗМІ й далі пишуть про війну в Україні: 6 квітня медіа висвітлювали бажання Південної Кореї мати свою ядерну зброю, необхідність рішучої поразки рф у війні, а також слова Бориса Джонсона про те, що події в Бучі справді схожі на геноцид.

Окрім того, медіа приділили увагу позиції Китаю щодо вторгнення Москви в Україну та закупівлі російської нафти й газу різними країнами.

The Page пропонує свіжий огляд того, про що пишуть європейські та американські медіа, висвітлюючи 42-й день активного російського вторгнення.


Південна Корея хоче свою ядерну зброю

Фото: Wikipedia

Фото: Wikipedia

The New York Times пише, що південнокорейці хочуть створити свою ядерну зброю на випадок нападу Північної Кореї.

Коли Україна відмовилася від ядерної зброї в 1990-х роках, експерти обговорювали, чи убезпечить Київ це рішення від вторгнення з боку Москви чи зробить країну більш уразливою, зазначає видання.

Тепер, коли росія знищує українські міста й чинить звірства щодо цивільного населення, у Південній Кореї заговорили про те, що більше немає місця для дебатів.

Від початку вторгнення Москви в Україну південнокорейці заполонили онлайн-чати дискусіями про необхідність мати ядерну зброю, щоб запобігти вторгненню Північної Кореї. Остання попередила 5 квітня, що використає ядерну зброю в разі війни, якщо вона почнеться з Півднем.

Як і Україна, Південна Корея мала ядерну зброю. Сеул відмовився від неї в 1970-х роках в обмін на гарантії безпеки від США. Але, спостерігаючи за тим, як українці б’ються з РФ і благають про допомогу ззовні, багато південнокорейців побоюються, що це було помилкою.

Quote«Ми маємо будувати власну оборону, озброївшись ядерною зброєю, якщо не хочемо опинитися в тому прикрому становищі, у якому зараз перебуває Україна», — підкреслюють інтернет-користувачі.

Росія має рішуче програти, а Путін — піти

Фото: Getty Images, колаж PG

Фото: Getty Images, колаж PG

The New York Times також опублікував колонку оглядача Брета Стівенса під назвою «Байден усе ще має рацію. Путін має піти».

Quote«Жорстоке поводження з мирним населенням було візитною карткою режиму Путіна з моменту його заснування — від вибухів у московських квартирах 1999 року до вбивств Анни Політковської, Олександра Литвиненка, Сергія Магнітського та Бориса Нємцова, аж до звірств Росії в Грозному, на сході України, в Алеппо, а тепер і в Бучі», — пише автор.

Здебільшого світу легше виправдовуватися, щоб ладнати з Путіним, ніж працювати проти нього, додав він. Як приклад він наводить Німеччину, чия залежність від російського газу з 2015 року зросла з 35% до 55%.

Країна й далі купує російський газ, нафту та вугілля на суму $2 млрд на місяць. Ці гроші підтримують рубль на плаву й допомагають діяти військовій машині Кремля, підкреслив Стівенс.

Він також попереджає, що швидке перемирʼя закріпило б більшість територіальних здобутків РФ у війні та дало б їй змогу й далі тероризувати полонених українців. Також це дало б Путіну можливість представити себе переможцем усередині своєї країни. І, звісно, він зміг би відновити війну в майбутньому.

ukraina.jpeg

Колумніст наполягає, що треба допомогти Україні домогтися вирішальної воєнної перемоги.

Quote«Це означало б більше, ніж просто відбити російські війська в околицях Києва. Це також означало б очистити всі інші території, які вони захопили з лютого, якщо не від того, що захопила Росія у 2014 році», — підкреслив він.

Це вимагало б місяців боїв і постачань Україні необхідних видів озброєння. Автор підкреслює, що Захід також глибоко зацікавлений у тому, щоб Росія рішуче програла, адже це покаже, що суверенні кордони держав чіпати не можна.

Джонсон назвав Бучанську різанину «схожою на геноцид»

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

The Times цитує премʼєр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, який, на відміну від Джо Байдена, заявив, що дії Росії в місті Бучі можуть вважатися геноцидом.

Британський уряд раніше не хотів вживати термін геноцид, наголошуючи, що це визначення має застосовуватися лише компетентним судом. Але 6 квітня Джонсон заявив:

Quote«Коли ви дивитеся на те, що відбувається в Бучі, на те, що Путін зробив в Україні, це недалеко від визначення геноциду для мене».

Він висловив упевненість, що міжнародна спільнота та Велика Британія рухатимуться до більших санкцій проти режиму кремлівського диктатора.

ЄС: ми даємо Путіну в рази більше грошей, ніж Україні

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

The Times також цитує президентку Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн, яка запевнила, що обіцяний ЄС пакет санкцій не буде останнім. За її словами, після ембарго на вугілля обговорюється графік ембарго на постачання російської нафти.

Водночас верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель зазначив, що продовження закупівлі Європою російської нафти та газу дало Кремлю в рази більше грошей, ніж фінансова допомога, яку блок надав Україні:

Quote«Ми дали Україні мільярд євро. Але мільярд євро – це те, що ми щодня сплачуємо Путіну за ту енергію, яку він нам дає».

Він також закликав блок надати Україні більше зброї, адже саме цього очікують українці.

Китай пропагує версію Росії про «інсценування» в Бучі

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

CNN повідомляє, що приголомшливі зображення Бучі викликали жах у всьому світі, проте в китайських державних ЗМІ розгортається зовсім інша історія.

Пекін у своїх підконтрольних медіа поквапився спростувати звірства росіян, а два телевізійні репортажі національного мовника CCTV цитували заяви московії про те, що «ситуацію було інсценовано». Один із репортажів містив підпис зі словами: «Українці зняли гарне шоу».

Quote«Очевидне посилення російської пропаганди Пекіном узгоджується з його позицією з початку вторгнення, оскільки він відмовляється засуджувати Росію, навіть якщо кількість загиблих з-поміж цивільного населення зростає», — підкреслює CNN.

Автор матеріалу визнає, що зростання напруженості у відносинах зі США останніми роками зблизило Москву та Пекін, а від початку нападу РФ на Україну Китай зазнав значного тиску з боку Заходу. Але китайські чиновники відмовилися використовувати термін «вторгнення».

На сесії Ради Безпеки ООН 5 квітня посол Китаю Чжан Цзюнь визнав, що зображення загиблих мирних жителів у Бучі є «глибоко тривожними», але закликав «усі сторони проявити стриманість і уникати необґрунтованих звинувачень».

Водночас, поки Китай посилює російську риторику в ЗМІ, можна помітити деякі публічні прояви скептицизму в місцевих соціальних мережах.

Китай уникає нових контрактів на нафту з РФ

Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

Reuters також присвятило матеріал Пекіну, у якому пише, що нафтопереробні підприємства Китаю дотримуються чинних російських контрактів на нафту, але уникають укладання нових.

Китайські державні фірми не хочуть, щоб, купуючи додаткові обсяги нафти, їх розглядали як відкриту підтримку Москви, зазначає видання з посиланням на свої джерела.

Quote«Державні підприємства є обережними, оскільки ніхто з них не хоче, щоб їх виділили як покупців російської нафти», — сказав один зі співрозмовників.

Китай є головним покупцем російської нафти з обсягом 1,6 млн барелів на добу. Водночас Unipec, торговий підрозділ Sinopec і провідний покупець нафти з РФ у Китаї, упродовж останніх тижнів на регулярних внутрішніх зустрічах попереджає команди про ризики.

Інше джерело говорить, що в Unipec порадили його заводу знайти заміну нафті з московії, щоб підтримувати нормальну роботу:

Quote«Крім постачань, що надійшли в березні й мають надійти у квітні, російської нафти більше не буде».

Інші державні покупці — PetroChina, CNOOC і Sinochem — відмовилися від російської суміші ESPO для травневого завантаження, повідомили джерела.

За словами іншого джерела, державні банки намагаються скоротити фінансування навіть чинних російських нафтових угод.

На відміну від них Індія з 24 лютого закупила щонайменше 14 млн барелів, або приблизно 2 млн тонн російської нафти, проти майже 16 млн барелів за весь 2021 рік.

Угорщина готова купувати газ за рублі

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Reuters пише, що Угорщина заявила про готовність сплачувати рублями за російський газ, хоча ЄС відмовився від цього.

Будапешт заплатить за постачання в рублях, якщо Росія про це попросить, заявив прем'єр-міністр Віктор Орбан. Президент РФ Володимир Путін попередив Європу, що вона ризикує скоротити постачання газу, якщо не сплачуватиме в рублях.

Угорщина була однією з небагатьох країн-членів ЄС, які відхилили енергетичні санкції проти Москви.

Будапешт, який залежить від імпорту російського газу та нафти, у 2021 році підписав нову довгострокову угоду про постачання газу обсягом 4,5 млрд кубометрів газу на рік.

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Тим часом Путін обговорив із президентом Сербії Олександром Вучичем розширення економічного співробітництва Москви з Белградом.

Контракт Сербії на російський газ закінчується 31 травня, тому Белград планує підписати новий «якомога швидше».


Замість післямови. Обіцянка нових санкцій і визнання ЄС того, що Захід щодня дає кривавому режиму Путіна стільки грошей, скільки загалом дав Україні від початку вторгнення, є непоганим знаком на шляху до більшого придушення російської економіки.

На жаль, поки зрозуміло, що багато країн і далі опосередковано фінансують воєнні злочини Кремля, а деякі з них навіть не дуже турбує власна репутація та звірства в Бучі.

Водночас той факт, що Пекін, хоча й цитує брехню РФ у своїх ЗМІ, але не хоче нових контрактів на нафту з Москвою, вселяє певні надії. Хоча з огляду на суму, яку щодня сплачує Кремлю ЄС, питання більше в залежності Європи від РФ. Тим часом Україна виборює своє право на існування вже 42 добу.

Подякувати 🎉