В Україні триває 37-й день війни проти російських окупантів. зібрало новини у сфері бізнесу, політики та економіки, які допоможуть дізнатися більше про ситуацію в країні, що вже понад місяць виборює своє право на існування.
Головними подіями цього дня стали:
- Німеччина схвалила постачання до України БМП-1 радянського зразка. Машини наприкінці 1990-х років були передані шведській армії, пізніше вона продала їхній чеській компанії, яка тепер хоче продати їх Україні, повідомляє Welt am Sonntag. Компанія готова була це зробити ще у 2019, але тоді уряд ФРН, що має схвалити такий перепродаж, відхилив заявку.
БМП будуть поставлені протягом кількох тижнів, адже вони потребують ремонту та модернізації. БМП-1 – радянська гусенична бойова машина піхоти, що вона здатна плавати. Вона оснащена дрібнокаліберними знаряддями та кулеметами, а також ПТУР.
- 1 квітня на нафтобазі в російському Бєлгороді виникла потужна пожежа. Губернатор регіону заявив, що це були невідомі гелікоптери з некерованими ракетами. На росії стверджують, що приліт був з території України.
Декілька днів тому у Белгороді вже відбулася детонація на складі боєприпасів.
Водночас Міноборони України відмовилося спростувати чи підтвердити цю інформацію, заявивши, що не несе відповідальності за катастрофи на території рф, передавав Інтерфакс-Україна.
Політика
- Україна чекає на офіційну відповідь Росії щодо переговорів у Стамбулі 1 квітня та раніше, заявив голова МЗС України Дмитро Кулєба.
https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=503733914717133
Він пояснив, що Київ має зрозуміти, чи продовжить кремль розмовляти мовою ультиматумів. За його словами, Україна вже побачила публічні коментарі офіційних осіб держави-окупанта, але хоче дочекатися офіційної повноцінної відповіді.
- Зустріч президента України Володимира Зеленського та російського диктатора Володимира Путіна може відбутися у Стамбулі.
Обидва лідери не проти цієї ідеї, але треба погодити дату, запевнив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, повідомляло Milliyet. Сам Ердоган мав зустрітися з кривавим диктатором кремля 1 квітня.
- Премʼєрміністр Великобританії порадив президенту України Володимиру Зеленському не поспішати з укладенням мирної угоди з рф. У розмові з українським лідером британський премʼєр назвав Володимира Путіна брехуном і тираном, пише The Times.
Також джерело в уряді Британії повідомило, що Лондон стурбований тим, що США, Франція та Німеччина можуть підштовхнути Україну до врегулювання із значними поступками кремлю. На переконання Джонсона, договір має бути підписаний лише тоді, коли Київ опиниться у максимально сильній позиції.
Економіка
- Верховна Рада 1 квітня схвалила законопроєкт №7169, що передбачає порядок націоналізації майна громадян рф, а також колаборантів та бізнесменів, що заперечують війну в Україні, підтримують вторгнення та тимчасову окупацію наших територій. Як повідомив нардеп і перший заступник голови Податкового комітету ВРУ Ярослав Железняк, за проголосували 305 депутатів. Згідно тексту закону, все націоналізоване майно піде в рахунок репарацій.
- Верховна Рада 1 квітня ухвалила законопроєкт №7234. Він нарешті зняв обмеження для єдиного податку третьої групи ФОП: компанії з будь-яким оборотом зможуть сплачувати лише 2% від нього, пояснив голова профільного комітету Данило Гетманцев. Крім того, закон звільнить від оподаткування митними платежами товарів, кінцевими одержувачами яких є правоохоронні органи, Міноборони, ЗСУ та інші військові формування.
- Національний банк 1 квітня закликав центральні банки Японії, Великобританії, США, Євросоюзу та Єврокомісії з закликом про повну заборону розрахунків у російських та білоруських рублях.
«Заборона розрахунків у російських рублях дасть змогу зірвати плани держави-агресора щодо переходу на виплати у своїй національній валюті. Цей крок допоможе зберегти статус-кво в торгових розрахунках з росією», – наголосив голова НБУ Кирило Шевченко.
Бізнес
- На росії закінчуються бляшанки для пива, пише Obozrevatel із посиланням на ЗМІ окупанта. Такі бляшанки займають 30% ринку (інше пиво продають у скляній тарі).
Справа в тому, що найбільший виробник алюмінієвої упаковки — американська Ball Corporation — вирішила закрити бізнес на московії.
- Орендарі мають припинити брати орендну плату з українського бізнесу, який частково не працює та направляє всі можливі кошти на допомогу армії. Необхідно запровадити мораторій на оплату оренди у військовий час, вважає директор економічних програм Ukrainian Institute for the Future Анатолій Амелін.
«Говорив сьогодні з кількома друзями, бізнес та продажі стоять. Вільну ліквідність спрямували на фронт. «Але кому війна, кому мати рідна». Деякі орендарі вирішили, що це їхній зоряний час і вимагають 100% (!) оренди. Як складів, і торгових приміщень. Якщо немає оплати, обіцяють усе викинути на вулицю...Як це називається?».
У якості компромісу можна передбачити стягнення плати не більше ніж 50%, або ввести оплату тільки комунальних платежів, зазначив економіст.
Контекст.
- Ми щодня оновлюємо хроніку економічної війни світу проти Росії.
- Раніше ми також надавали оперативну інформацію про російсько-українську війну на 1 квітня 2022 року.
- Також ми писали про бойові втрати російських загарбників на 1 квітня 2022 року.