Facebook Pixel

Путін у клітці та паніка у ЄС через радіацію: дайджест іноземних ЗМІ за 1 квітня

Західні ЗМІ й далі пишуть про війну в Україні: 1 квітня медіа висвітлювали наміри Великобританії надати Києву більше зброї, звіт-розслідування про стан здоровʼя кривавого диктатора Володимира Путіна, а також плани МАГАТЕ та Міжнародного Червоного Хреста на найближчий час.

Крім того, ЄС попередив Китай про наслідки допомоги росії, звернув увагу на зближення Індії з Московією, а європейці почали запасатися ліками від радіації та хімічних атак.

The Page пропонує свіжий огляд того, про що пишуть європейські та американські медіа, висвітлюючи 37 день активного російського вторгнення.


Великобританія: Путін тепер — людина у клітці

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Independent цитує міністра оборони Великобританії Бена Уоллеса. Той заявив, що Великобританія та її союзники відправлять Україні більше зброї.

Кривавому диктатору Володимиру Путіну доведеться постраждати від наслідків своїх дій, сказав Уоллес.

Quote«Президент Путін — уже не та сила, якою він був раніше. Тепер він — людина у клітці, яку збудував сам», — підкреслив міністр.

Росія тепер, скоріше, менш значна країна через те, що лідер кремля свідомо порушує міжнародне право шляхом вторгнення, додав він:

Quote«Його армія виснажена».

Хвороба Путіна: нове розслідування про рак

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Sky News посилається на російський сайт розслідувань Project Media, який опублікував об'ємний звіт із доказами, пов'язаними зі здоров'ям Володимира Путіна. Це питання, яке кремль зберігає в таємниці, підкреслює видання.

В документі йдеться про різні випадки зникнення Путіна з поля зору громадськості відтоді, як він прийшов до влади. Під час таких «перерв» державне телебачення транслювало попередньо записані кадри його мітингів та репортажі про телефонні дзвінки.

У тексті також розповідається про давні проблеми диктатора зі спиною, пов'язані з падінням з коня, через які, як кажуть, він переніс операцію.

Також розслідування докладно описує офіційні звіти, які показують, що президента росії все частіше оточує велика кількість лікарів. Так, наприклад, було наприкінці 2019 року, коли його супроводжували близько 13 осіб до його резиденції в Сочі. Того разу його відвідала група нейрохірургів.

Звіт докладно пише про окремих медичних фахівців, які, згідно з документами, перебували у резиденції кремлівського лідера. Серед них — Євген Селіванов, якого відправляли до Путіна 35 разів — загалом на 166 днів. Селіванов — онколог, що спеціалізується на раку щитовидної залози.

Хоча це одна з форм раку, що найбільш піддаються лікуванню, у звіті йдеться, що кривавий лідер публічно виявляє інтерес до цієї хвороби.

putin-makron-mem.jpeg

Далі розповідається про тривалий період ізоляції у вересні, який викликав розгубленість серед його помічників — відтоді він провів багато зустрічей з чиновниками на іншому кінці дуже довгого столу або по відеозв'язку.

Голова МАГАТЕ їде на ЧАЕС, а з Маріуполя вивозять людей

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

BBC повідомляє, що голова Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі очолить місію із забезпечення безпеки на Чорнобильській АЕС в Україні після того, як російські війська її залишили.

Він сказав, що це буде перша з кількох подібних місій в Україні. Гроссі заявив, що відхід російських військ із цього району був кроком у правильному напрямку, повідомляє Reuters.

Голова МАГАТЕ додав, що рівень радіації навколо цього місця є «цілком нормальним». Водночас вранці 1 квітня частина російських військовослужбовців все ще була у зоні відчуження навколо Чорнобильської АЕС, повідомили у «Енергоатомі».

Також видання процитувало представників Міжнародного комітету Червоного Хреста, у яких, за їхніми словами, «закінчуються прикметники для позначення жахів у Маріуполі».

МКЧХ виступатиме в ролі нейтрального посередника, щоб вивести колону з Маріуполя до іншого українського міста.

Лідери ЄС попередили Китай про допомогу Росії

The Guardian повідомляє, що лідери ЄС закликали Китай допомогти покласти край війні в Україні після того, що вони назвали «щирими» обмінами думками зі своїми китайськими колегами.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що онлайн-зустрічі з керівництвом Китаю, прем'єрміністром Лі Кецяном та президентом Сі Цзіньпіном пройшли у дуже тверезій атмосфері.

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Quote«Сьогоднішній саміт, безперечно, не був звичайною справою», — сказала вона, зазначивши, що як постійний член Ради Безпеки Китай несе «особливу відповідальність».

Президент Європейської ради Шарль Мішель сказав:

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Quote«Ми закликаємо Китай допомогти покласти край війні в Україні. Китай не може заплющувати очі на порушення Росією міжнародного права».

Фон дер Ляєн сказала, що вони попередили китайських лідерів, щоб вони не допомагали Росії ухилятися від західних санкцій:

Quote«Ми також ясно дали зрозуміти, що Китай має якщо не підтримувати, то принаймні не втручатися у наші санкції. Це завдасть серйозної шкоди репутації Китаю тут, у Європі.»

Щодня, за її словами, Китай та ЄС торгують товарами та послугами майже на 2 мільярди євро, тоді як торгівля між Китаєм та Росією становить лише 330 млн євро.

Quote«Ми сподіваємося, що наші аргументи були почуті китайцями», — сказав Мішель.

Індійський лідер прийняв у себе Лаврова

Колаж знімків Getty Images

Колаж знімків Getty Images

Також The Guardian повідомляє, що сьогодні було подано сильний дипломатичний сигнал про те, що Індія підтримує Росію.

Зокрема, з'явилися новини про те, що крім зустрічі з головою МЗС Субраманіям Джайшанкаром поїздка голови МЗС рф Сергія Лаврова до Індії включала зустріч з прем'єрміністром Нарендрою Моді.

Моді демонстративно не зустрічався з жодним з інших міністрів закордонних справ, які відвідали Індію за останні кілька тижнів, доки триває вторгнення Росії до України.

Про це повідомила у своєму Twitter редакторка з дипломатичних питань індійського видання The Hindu Сухасіні Хайдар.

Європа запасає ліки від радіації та хімії

Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

The Telegraph повідомляє, що Європейський Союз запасається ліками та засобами захисту від будь-яких потенційних хімічних, ядерних та біологічних інцидентів в умовах ескалації війни в Україні.

Процес накопичення запасів був узгоджений 1 квітня і, як очікується, триватиме тижні чи місяці. Його мета — збільшення резервів, доступних для населення ЄС та країн-партнерів, включаючи Україну.

За словами офіційних осіб, поставки також включатимуть знезаражуюче обладнання, рукавички, маски та інші матеріали для хімічного, біологічного, радіологічного та ядерного захисту.

Такий крок частково був викликаний побоюваннями з приводу ядерних інцидентів в Україні, коли війська Володимира Путіна захопили недіючу Чорнобильську АЕС та чинний Запорізький ядерний полігон на початку вторгнення.

Quote«Ядерні об'єкти обслуговуються добре навченим та кваліфікованим персоналом, що складно у нинішній конфліктній ситуації, особливо коли їх захоплюють збройні сили», — йдеться у протоколі ЄС.

Франція, яка зараз головує в Євросоюзі, закликала до розробки плану поширення таблеток йодиду калію, які використовуються для захисту людей, які зазнали впливу радіації.


Замість післямови. Європа обіцяє Україні більше зброї, намагається переконати Китай якщо не ввести санкції проти московії, то хоча б не допомагати кривавій державі. Також нарешті цивілізований світ звернув більше уваги на Індію, яка аж занадто зблизилася з кремлем останніми тижнями. Невідомо, чи почули у Пекіні лідерів ЄС та чи взагалі почують без окремих санкцій проти країни.

Готовність МАГАТЕ перевірити безпеку на ЧАЕС після залишення її російськими окупантами та домовленість про вивезення маріупольців на більш безпечні території є хорошою новиною.

Схоже, європейців налякали попередження про ризики хімічних атак та радіаційного забруднення, що можуть розповсюдитися і на інші країни, крім нашої. Тим часом Україна зазнає цих загроз щодня від початку вторгнення, не маючи можливості повноцінно забезпечити ліками та захистом регіони, де йдуть бойові дії, а також окуповані міста та селища.

Цікавим є розслідування щодо стану здоровʼя Володимира Путіна — як мінімум, його хвороба може стати початком кінця кривавого режиму на росії, що було б на руку і Києву. Україна виборює своє право на існування вже 37 добу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉