Facebook Pixel

Вибори до Конгресу США: червона хвиля республіканців провалилася, але й демократи не перемогли

Результати проміжних виборів до Конгресу США, які пройшли 8 листопада 2022 року, залишаються невизначеними та можуть підраховуватися кілька днів.

Республіканської «червоної хвилі», тобто швидкого розгрому ними демократів, не сталося, в тепер те, хто отримає контроль над Конгресом США, залежить від результатів кількох перегонів з невеликим розривом між суперниками, пише The New York Times.

Демократи втрачають Палату представників у конгресі США

Демократи можуть втратити контроль над Палатою представників. Фото: Getty Images

Демократи можуть втратити контроль над Палатою представників. Фото: Getty Images

Хоча демократи, здавалося, кинули виклик традиційному голосуванню за опозицію на проміжних виборах, республіканці мають великі шанси отримати контроль як мінімум над Палатою представників (поки займають 197 місць проти 172), а як максимум — і над Сенатом (47 проти 48).

Особливо напруженими стали сенатські перегоні в Неваді та Арізоні, а також боротьба в Джорджії. Президент США Джо Байден відмовився від публічного виступу в середу, тоді як лідер республіканців Кевін Маккарті ще вночі заявив:

Quote«Очевидно, що ми збираємося повернути Палату представників».

Цікаво, що у боротьбі за Палату представників від Демократичної партії поки зазнала поразки лише одна кандидатка, Елейн Лурія від Вірджинії. Але її втрата була компенсована поразкою ветерана-республіканця Стіва Чабота в Огайо.

Проте республіканцям потрібно лише шість місць, щоб отримати більшість.

Палата представників під контролем республіканців завдасть серйозного удару Байдену, майже прирікаючи на крах його наймасштабніші законодавчі амбіції та передвіщаючи два роки гострого партійного конфлікту, зазначає NYT.

Чи можуть демократи втримати контроль над Сенатом

У демократів ще є шанс залишити собі Сенат. Фото: Getty Images

У демократів ще є шанс залишити собі Сенат. Фото: Getty Images

Щодо контролю над Сенатом, ситуація для демократів теж невтішна: щоб зберегти контроль, двоє посадовців, які знаходяться під загрозою програшу, Марк Келлі з Арізони та Кетрін Кортес Масто з Невади, мали б утримати свої місця.

Якщо переможе лише один із цих двох, контроль демократів буде спиратися або на останні вибори в Джорджії, які підштовхнуть сенатора Рафаеля Уорнока до необхідних 50%, або на другий тур у цій гонці.

Результати виборів визначать перегони у кількох штатах. Фото: Getty Images

Результати виборів визначать перегони у кількох штатах. Фото: Getty Images

Демократи були підбадьорені важкою перемогою віце-губернатора Пенсільванії Джона Феттермана над відомим лікарем Мехметом Озом. Легко втрималися також сенатори Меггі Хассан із Нью-Гемпшира, Майкл Беннет із Колорадо та Петті Мюррей зі штату Вашингтон, яких вважали потенційно вразливими.

Тим не менш, в Огайо та Північній Кароліні двоє республіканців — Дж.Д. Венс та Тед Бадд, яких підтримав Дональд Трамп, здобули перемогу над демократами.

Проблеми США після виборів: країна все ще розділена

Після виборів США залишилися поляризованими. Фото: Getty Images

Після виборів США залишилися поляризованими. Фото: Getty Images

Може пройти кілька днів, перш ніж стане ясно, хто контролюватиме Конгрес США. Згідно з останніми прогнозами, республіканці, скоріше за все, отримають контроль над Палатою представників, тоді як Сенат залишиться демократам.

Політичні аналітики пишуть, що Штати залишають ці проміжні вибори майже такими, якими вони розпочали перегони: жорстко розділеною країною, прив’язаною до вузького діапазону політичного спектру.

Ключовою проблемою в перегонах стала інфляція, і тут республіканці мали перевагу у риториці як опозиційна партія. Але проти яскравого результату зіграв вплив Дональда Трампа, який обтяжив партію слабкими кандидатами, тоді як у демократів вони були набагато популярніші.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉