Facebook Pixel

Обшук та допит Трампа: чому агенти ФБР завітали в його дім та що йому загрожує

Агенти ФБР провели обшук у резиденції Дональда Трампа Мар-а-Лаго у Флориді. Що вони шукали та чому колишнього президента США викликали на допит?


Секретні документи з Білого дому

За даними джерел, на які посилається The Guardian, слідчі шукали президентські та секретні записи, які міг незаконно зберігати Трамп у себе вдома.

Характер ордера на обшук свідчить про те, що розслідування навколо експрезидента США є однозначно кримінальним, і має потенційно далекосяжні політичні та правові наслідки для колишнього президента, пише далі видання.

Зокрема, агенти обшукали складські приміщення в підвалі резиденції, офіс Трампа на другому поверсі головного будинку, а також кімнати його дружини Меланії.

Надзвичайний обшук відбувся після того, як Мінюст США висловив занепокоєння після дискусій з адвокатами Трампа, що таємні матеріали можуть незаконно та неналежним чином зберігатися в його резиденції.

Як пояснюють автори матеріалу, такий рейд став результатом відкритої зневаги Трампа до закону про президентські документи 1978 року, адже політик роками ігнорував статут.

Тепер же його запідозрили в тому, що в його порушення він забрав з Білого дому десятки ящиків із документами, в тому числі таємними.

Забрав документи за місяці до виборів

Трампу можуть загрожувати штрафи, тюремне ув’язнення, а також позбавлення права займати поточну чи майбутню посаду, а це вже може поставити під сумнів його плани знову посісти президентське крісло.

Хоча ФБР після вилучення документів може й залишити Трампа у спокої, воно також має підстави почати контррозвідувальне розслідування, аби зʼясувати, чи могли отримати доступ до записів сторонні особи.

Сам Трамп засудив обшук як «скоординовану атаку». Точний перелік того, що вилучило ФБР, досі не відомий.

Інформація про обшук ще більше підігріла міжпартійний розкол у республіканців, пише, зі свого боку, The New York Times.

Речник президента Джо Байдена запевняє, що не мав попередньої інформації про рішення провести обшук, а генеральний прокурор Меррік Гарланд не коментував цю подію.

Видання також повідомляє, що секретні документи Трамп наказав принести но нього в резиденцію за багато місяців до виборів президента США. Співробітники Білого дому потім місяцями обговорювали, як змусити президента здати свої ящики.

Допит Трампа у Нью-Йорку

В іншому матеріалі NYT пише, що 10 серпня Трампа мають допитати під присягою в офісі генерального прокурора Нью-Йорка в іншій справі.

Свідчення колишнього лідера США можуть вплинути на результати розслідування щодо нього та його сімейного бізнесу з нерухомості.

Quote«Мене атакують з усіх боків. Бананова Республіка!», — прокоментував Трамп обшук його резиденції та майбутній допит.

Справа в тому, що з березня 2019 року юристи перевіряли, чи завищували експрезидент і його компанія неправомірно вартість його готелів, гольф-клубів та інших активів. На думку юристки Летіції Джеймс, бізнес-практика компанії була шахрайською.

Тим часом NYT нагадує, що Трамп роками вихвалявся своїм капіталом:

Quote«Я виглядаю краще, як маю 10 мільярдів доларів, ніж 4 мільярди», — сказав він одного разу, заперечуючи своє місце у списку мільярдерів Forbes.

Паралельно з цивільним розслідуванням пані Джеймс, окружна прокуратура Манхеттена проводить своє кримінальне розслідування щодо того, чи завищував Трамп шахрайським шляхом оцінку своєї власності.

Інші справи проти Трампа

Видання нагадує, що Трамп також бореться з низкою інших кримінальних розслідувань.

Зокрема, федеральні прокурори наразі допитують свідків щодо його участі в спробах повернути собі президентське крісло, комітет Палати представників провів слухання щодо причетності політика до нападу на Капітолій 6 січня.

Тим часом окружний прокурор у Джорджії розслідує потенційне втручання у вибори з боку Трампа та його союзників.

Ці розслідування поки не завершені, та навіть якщо тільки пані Джеймс переможе в суді, експрезиденту загрожують серйозні фінансові штрафи та обмеження його бізнес-операцій в Нью-Йорку.

Сам Трамп очікувано висміяв розслідування юристки як «політично вмотивоване полювання на відьом».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉