Facebook Pixel

IT

Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
IT

Страх або ненависть? Що чекає на Кремнієву долину за Байдена

Фото: twitter.com/JoeBiden

Фото: twitter.com/JoeBiden

Прихід нової людини в Білий дім — це майже завжди очікування змін. Не буде винятком і початок 2021 року, коли новий президент США Джо Байден займе свій пост.

Представники технологічного бізнесу, що підтримують демократів, отримали «свого» президента. Але складно очікувати, що Джо Байден стане для технобізнесу тільки «унікальною можливістю».

Занадто багато спірних питань, пов'язаних із діяльністю ІТ-бізнесу, йому доведеться вирішити у найближчі чотири роки.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Хоча новий голова Білого дому більш поміркований у своїх заявах щодо техноринку, деякі ідеї Дональда Трампа, спрямовані на приборкання тієї величезної влади, яка виявилася сконцентрованою в руках техногігантів, йому не чужі.

Тому дати однозначну відповідь на те, чим стане правління Джо Байдена для техносектора — кризою або можливістю — сьогодні вельми проблематично.

Підписуйтесь на нас в Google News!

1

Демократи та Кремнієва долина

Фото: Ben Loomis/flickr

Фото: Ben Loomis/flickr

Аналіз майбутнього впливу технобізнесу на адміністрацію Байдена варто почати з того, що його віцепрезидентка Камала Харріс давно та тісно пов'язана з техноринком.

QuoteЕрік Шмідт, колишній генеральний директор Google, може очолити нову технологічну групу Білого дому.

Ще під час перших її виборчих кампаній бізнесмени з Кремнієвої долини жертвували гроші, серед них — Шеріл Сендберг (Sheryl Sandberg), топменеджерка Facebook, Джонні Айв (Jony Ive), колишній головний дизайнер Apple.

А вдова Стіва Джобса Лорен Пауелл Джобс (Laurene Powell Jobs) навіть надала свій будинок для заходу для збору коштів на кампанію Харріс ще в 2013 році.

Влітку цього року Лорен Джобс пожертвувала понад $610 тис. уже на кампанію Джо Байдена, поряд із іншими багатими людьми з технологічного бізнесу (засновниками Dropbox, Netscape, Salesforce, GitHub).

2

Кадрове питання

Фото: facebook.com/WhiteHouse

Фото: facebook.com/WhiteHouse

Кадрові призначення людей до нової адміністрації з технобізнесу можуть стати першими натяками на те, як обраний президент регулюватиме технологічну галузь.

І лобісти, і експерти аналізують імена, які можуть бути висунуті на серйозні посади в адміністрації нового президента.

Хоча Джо Байден ще не зайшов на посаду, і такі чутки про технобізнесменів у владі — поки не більше ніж розмови, навколо майбутніх призначень уже з'явилися деякі суперечки.

З'явилася інформація про те, що Ерік Шмідт (Eric Schmidt), колишній генеральний директор Google та захисник привілейованого становища техносектора, може очолити нову технологічну групу Білого дому.

Ці чутки викликали негативну реакцію та призвели до появи прохання відмовитися від цього призначення.

У цьому відкритому листі згадується ризик не тільки призначення Еріка Шмідта, а й в цілому можливі проблеми, пов'язані з впливом технологічного сектора на політику.

QuoteТакож там говориться, що це відштовхне виборців, «які хочуть приборкати економічну міць великих корпорацій».

Але не тільки Ерік Шмідт може претендувати на серйозний державний пост. Серед інших відомих у «силіконовій» долині людей обговорюється кандидатура Мег Уїтмен (Meg Whitman), колишньої керівниці eBay, Hewlett-Packard і Quibi та навіть колишнього кандидата в президенти, технологічного утопіста Ендрю Янга (Andrew Yan).

3

Вгадай політику

Важливість цих кадрових призначень дозволить зрозуміти, яку політику щодо техносектора має намір проводити Джо Байден.

З одного боку, під час своєї виборчої кампанії він не був таким категоричним, як Дональд Трамп, протистояння якого з соціальними платформами триває, про що вже писало The Page, і після його програшу у виборчій гонці.

З іншого боку, Джо Байден відкрито називав Марка Цукерберга «справжньою проблемою» та не приховував свого бажання скасувати горезвісну статтю 230, що регулює відповідальність соціальних мереж за користувальницький контент.

Однак у риториці Джо Байдена не були присутні серйозні заяви щодо BigTech навіть після жовтневої доповіді антимонопольного підкомітету Палати представників США, в якій зазначена занадто велика влада цих компаній та озвучена пропозиція розділити їх.

4

Технологічні больові точки

Фото: Henrikas Mackevicius/Pixabay

Фото: Henrikas Mackevicius/Pixabay

Сьогодні технологічну політику вже не можна вважати відокремленою від загальної політики та керування державою.

QuoteБайдену доведеться вирішити питання взаємин із Китаєм у цілому.

Байдену потрібно буде вирішити безліч проблем так званої технологічної політики, і серед цих проблем — не тільки регулювання соціальних мереж і американських технологічних гігантів.

Американському президенту доведеться вирішити питання у взаєминах із Китаєм у цілому. Зокрема, про те, як працюватиме в США соціальна мережа TikTok, термін блокування якої на території країни вже почався, але воно було відкладене через триваючі переговори щодо купівлі частини цієї компанії.

Засновник Термінал 42 і автор каналу БлоGнот Сергій Петренко вважає, що, незважаючи на важливість технологічного сектора в економіці, жодних гострих проблем, які потребують вирішення «передусім», перед новим президентом не стоїть.

Є кілька гострих, але тактичних, так би мовити, завдань — конфлікт з Wechat і TikTok, санкції проти Huawei, — але це частина відносин із Китаєм, в яких саме у Байдена багатющий досвід, і, найімовірніше, гострі прояви будуть погашені, поки шукатиметься глобальне рішення.

Сергій Петренко

Сергій Петренко

Засновник Термінал 42, автор каналу БлоGнот

Є, звичайно, великий пласт проблем щодо соціальних мереж — горезвісна Section 230 та інше, визнає експерт у коментарі The Page:

Quote«Але саме тому, що Трампу дуже потрібно вирішити цю проблему до виборів, Байдену після перемоги немає жодної необхідності спішно щось вирішувати».

Тим більше, що його власна партія — демократи, — теж хочуть переглянути законодавство в цьому плані, і це дійсно питання швидше законодавче, ніж завдання президента.

Це означає, що Байден навряд чи відразу прийматиме кардинальні рішення в області техсектора. А ось у перспективі року і більше хотілося б, щоб новий президент знайшов якийсь спосіб примирити інтереси США та Китаю, відзначив Петренко. І зробити це потрібно без шкоди для національної безпеки та можливої шкоди від розриву технологічних і торгових відносин.

Ось ще кілька важливих технологічних питань, на які зверне увагу нова адміністрація Білого дому.

Конфіденційність та законодавство про конфіденційність

Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Регулювання використання персональних даних стане одним із викликів технологічної політики Джо Байдена.

Байден заявляв, що, на його думку, США повинні створити закони про приватність, близькі до норм, що використовуються в Євросоюзі.

У цьому ж інтерв'ю майбутній голова Білого дому висловив готовність залучити до цивільної відповідальності Марка Цукерберга або компанію Facebook, посилаючись на недавню появу рекламних роликів, в яких Байден звинувачувався в шантажі українських чиновників.

Ще минулого року ходили чутки про те, що Конгрес може ухвалити федеральний закон про конфіденційність даних.

Цього не сталося, але в Каліфорнії був ухвалений свій закон про конфіденційність — California Consumer Privacy Act (CCPA).

QuoteБайден навряд чи відразу прийматиме кардинальні рішення в області техсектора.

Останній, з огляду на вплив Каліфорнії на економіку в цілому та технологічний сектор зокрема, може стати фактично національним стандартом.

Загальний підхід цього закону до конфіденційності даних користувача вельми сильно нагадує підхід європейського загального регламенту захисту персональних даних (General Data Protection Regulation, GDPR).

У Джо Байдена є можливість стати тим президентом, за якого в США впорядкували використання призначених для користувача даних.

5

Модерація контенту та дезінформація в мережі

Хоча соціальні платформи з честю вийшли з випробування під назвою «Вибори-2020», в усякому разі, наразі, особливо якщо порівнювати з виборами зразка 2016 року, проблема поширення фейків нікуди не поділася.

Водночас про масштаби маніпулювання та поширення фейків щодо минулих виборів світ дізнався через деякий час після голосування.

Крім рішень питання щодо горезвісної Section 230, перед адміністрацією Байдена стоїть завдання вирішити питання фейків, тим більше, що вірусна дезінформація нікуди не дінеться, зокрема, та, яку просувають офіційні особи.

6

Візи та податки

За адміністрації Трампа великим компаніям був знижений податок на прибуток, крім того, технологічні корпорації активно користувалися європейськими податковими послабленнями, зокрема, ірландським «податковим раєм». Ще під час своєї кампанії Байден пропонував підвищити ставку корпоративного податку.

Ще однією важливою проблемою під час президентства Трампа стало обмеження в'їзду трудових іммігрантів, зокрема, обмеження на видачу робочих виз H1.

Байден від себе пообіцяв відмовитися від міграційних обмежень фахівцям із дипломом PhD в галузях STEM.

7

Надії Кремнієвої долини

Технології не є пріоритетом для Джо Байдена, і на його виборчому сайті BuildBackBetter.com про них майже не згадується, відзначає в своєму матеріалі бізнес-редактор San Francisco Chronicle Оуен Томас (Owen Thomas).

Це може сподобатися багатьом у Силіконовій долині, особливо тим, хто сумує за тими давніми часами, коли технології, ймовірно, існували поза політикою.

Оуен Томас

Оуен Томас

Бізнес-редактор San Francisco Chronicle

Претензії виборчої команди Байдена до Facebook пов'язані з тим, що дедалі більше фейків не дозволяє людям дізнатися правди, пояснила в коментарі Politico старша радниця з питань ЗМІ в кампанії Байдена Меган Класен (Megan Clasen).

Вони дозволяють розростатися фейковим новинам, і люди бачать фейки, але не можуть отримати правдивої інформації.

Меган Класен

Меган Класен

Старша радниця з питань ЗМІ в кампанії Байдена

Водночас нові можливості може принести Facebook факт політичної дружби між новим президентом США і колишнім британським політиком Ніком Клеггом, пише видання.

За щасливим для компанії збігом обставин, зараз він обіймає посаду віцепрезидента Facebook з політики та комунікацій. В інтерв'ю BBC він вкрай позитивно відгукнувся про Байдена.

Він ваш класичний теплий, відповідальний політик, повний дружелюбності, але все ж здатний перемикати передачі, коли йому потрібно.

Нік Клегг

Нік Клегг

Віцепрезидент Facebook з політики та комунікацій

Проте варто пам'ятати про те, що демократи були злі на Facebook ще з 2016 року, і навряд чи вони легко забудуть маніпуляції, які одного разу привели до перемоги Дональда Трампа.

Коментарі

Всі новини