Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Що чекає світ у 2021 — топ-10 прогнозів від The Economist

Прогноз на 2021 рік від The Econimist. Фото: pixabay

Прогноз на 2021 рік від The Econimist. Фото: pixabay

Ще на початку пандемії футурологи намагалися спрогнозувати, що ж чекає на світ після пандемії. Більшість із них погоджувалися з тим, що світосприйняття людей кардинально зміниться, також пандемія суттєво вплине на світову економіку.

Скоро закінчиться рік, який весь світ пережив під знаком коронавірусу, та поки невідомо, яким буде наступний. З наближенням 2021 року журнал The Economist зробив власний прогноз щодо того, які тенденції чекають на людство наступного року.

1

Боротьба за вакцину проти коронавірусу

Після того, як вакцини будуть закінчені, фокус уваги зміститься з розробки на розподіл. «Вакцинна дипломатія» буде зосереджена на тому, хто й коли має отримати вакцину проти коронавірусу. Однак деякі люди відмовляться від вакцини, навіть якщо її запропонують.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
2

Нерівномірне відновлення економіки

Світова економіка постраждала від пандемії коронавірусу. Глобальна рецесія торкнулася всіх країн світу. Водночас відновлення економіки буде нерівномірним та непостійним. Адже локальні спалахи коронавірусу та стихійні падіння з'являтимуться та зникатимуть. Уряди будуть намагатися оберігати компанії від банкрутства та допомагати тим, хто втратив роботу. Також збільшиться розрив між сильними та слабкими компаніями.

3

Спроба налагодити зламаний світовий порядок

Руйнування глобального порядку почалося ще за президентства Дональда Трампа. Хоча й були заключені декілька угод, які можна сприйняти як перші кроки до встановлення глобального миру, поки що невідомо, чи зможе новообраний президент США Джо Байден повернути світ до дотримання порядку. Йдеться про Паризький кліматичний договір та Іранську ядерну угоду.

Підписуйтесь на нас в Google News!
4

Зростання напруги між США та Китаєм

За прогнозами журналу, Байден не припинить торгову війну з Китаєм. Найімовірніше, він намагатиметься налагодити стосунки з союзниками, щоб отримати перевагу у протистоянні. Водночас більшість країн докладатимуть зусиль, щоб зробити все можливе, щоб зберігати нейтральну позицію, коли два гіганти протистоятимуть одне одному.

5

Протистояння компаній

Технологічні компанії стали одним із фронтів конфлікту між США та Китаєм. Загалом, бізнес стане більш серйозним геополітичним полем бою. Крім тиску з боку верхівок країн, керівники компаній зіштовхнуться з тиском з боку працівників та клієнтів, які вимагатимуть, щоб останні зайняли чітку позицію щодо зміни клімату та соцсправедливості.

6

Визначення ролі нових технологій у житті людей

Пандемія прискорила залучення багатьох технологічних форм життя. Відеоконференції, інтернет-магазини та робота на відстані стали нормою життя у 2020-му. Наступного року стане зрозуміло, як довго зберігатиметься така тенденція.

7

Менш вільний світ

Туристична галузь перестане бути масштабною та значно модифікується, змістивши акцент на користь внутрішніх подорожей. Авіакомпанії, мережі готелів і виробники літаків боротимуться за виживання. Також постраждають міжкультурна взаємодія та університети, які націлені на іноземних студентів.

8

Людство отримає реальну можливість боротися з кліматичними проблемами

Глобальна криза може спонукати уряди ухвалювати заходи зі зміни клімату. Держави інвестують у досягнення кліматичної нейтральності. Однак важко передбачити, наскільки амбітними будуть зобов'язання країн зі скорочення шкідливих викидів на кліматичній конференції ООН.

9

2021-й стане роком дежавю

Важливі заходи, які мали відбутися у 2020 році, перенесені на 2021 рік, наприклад, Олімпійські ігри чи пісенний конкурс Євробачення. Також це стосуватиметься багатьох політичних та комерційних подій.

10

Нові виклики та ризики

Аналітики та вчені, які попереджали про небезпеку пандемії, спробують змусити політиків серйозно ставитися до своїх обов'язків і бути більш поміркованими і далекозорими.

Коментарі

Всі новини