Facebook Pixel

День народження коронавірусу: найзнаковіші події за минулий рік

День народження коронавірусу: ключові події за рік. Фото: pixabay

День народження коронавірусу: ключові події за рік. Фото: pixabay

Перший випадок COVID-19 було зафіксовано рік тому. За цей час коронавірусом заразилися понад 55 млн людей, померло від нього вже 1,3 млн по всьому світу. В Україні за цей час зареєстровано 557 657 випадків зараження, з усіх хворих померло 9 856 людей.

Перший випадок захворювання був зафіксований у китайському місті Ухань, «нульовим пацієнтом» вважається 55-літній чоловік. З того дня медики почали виявляти від одного до п'яти випадків зараження щодня, а до 20 грудня кількість інфікованих зросла до 60 осіб.

Медики зрозуміли, що зіштовхнулися з новим видом коронавірусу лише наприкінці грудня. Лікар Чжан Цзісіань 27 грудня 2019 року повідомив китайську владу, що захворювання викликано коронавірусом нового типу.

Telegram Logo

Кількість заражених 31 грудня минулого року була на рівні 266 людей, а вже 1 січня 2020 року їхня кількість зросла до 381.

З того часу коронавірус розповсюдився по всьому світу та спричинив закриття кордонів між державами та всесвітню економічну кризу. Багато країн ведуть роботу з розробки вакцини, однак поки жодна з них не отримала сертифікат.

Перший квартал 2020 року для фондових ринків виявився найгіршим з 2008-го. Коронакриза спричинила рекордне падіння основних індексів. Також більшість компаній, особливо ритейлери, зазнали величезних збитків.

Водночас влада США вважала, що коронавірус зберігався у науковій лабораторії Уханського інституту вірусології, а потім почав розповсюджуватися планетою з неясних причин. Попри те, що вчені вважають походження саме зоонозним. На їхню думку, вірус передався від тварини до людини природним шляхом.

Згодом держрозвідка США повідомила, що вірус не був створений ученими, однак досі невідомо, чи не став витік із лабораторії причиною розповсюдження коронавірусу.

Телеканал Fox News повідомляв, що COVID-19 зберігався саме у лабораторії в Ухані, а версія з розповсюдженням вірусу на ринку лише відволікала увагу від лабораторії.

Крім того, у США вважають, що приховувати інформацію Китаю допомогла Всесвітня організація охорони здоров'я. Через це тодішній президент Дональд Трамп тимчасово призупинив участь США у роботі організації. Рішення набуде чинності 6 липня наступного року.

У жовтні цьогоріч у Тронхеймі (Норвегія) вчені виявили нову мутацію коронавірусу. Ця мутація може бути більш заразною: вірус легше передається від людини до людини, а його симптоми проявляються швидше.

Водночас у світі почалася друга хвиля пандемії та локдаунів. Країни по всьому світу відновлюють жорсткі карантинні заходи для боротьби з коронавірусом.

Коментарі

Всі новини